niedziela, 6 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Please Feed My Records


Przedstawiając wytwórnie, które będą obecne 12 grudnia w Pardon, To Tu, nie sposób nie wspomnieć o Please Feed My Records. zielonogórskiej oficynie zarządzanej przez Mateusza Rosińskiego. Poniżej wspólnie z Rosińskim podsumowujemy mijający rok, zapowiadamy nadchodzący i dowiadujemy się, co znajdzie się na stoisku PFMR.


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Z naszej walizeczki wyskoczy właściwie to, co zostało, bo połowa pozycji wydanych w tym roku szczęśliwie się wyprzedała. Mówiąc o konkretach, to na pewno będzie premiera epki NIEMOCY z remixami m.in.(MNSL, Patryk Cannon), trochę wydanych w ostatnim czasie kaset (LOFINA rosinskiego, partyzancki 100 Ass Cactus, improwizowany Landsberg Centralny przedpremierowo) i jeszcze kilka... Aha! Gdyby ktoś chciał kolejną siatkę na ziemniaki z logo niezależnej wytwórni, to też będą. 

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Please Feed My Records? 

rosinski - Wonderfur (CDr)
Jester Frost - Hats In Bed (CDr)
Various Artists - The Compilation (CDr)
Patryk Cannon - Momenty EP (CDr)
Al_Most - Kolakogiata (CDr)
Verlake - East (CDr)
Jeremy Pomeroy - Mountain Laurels (CDr)
Homeomorphic - Complex Dimension (CDr)
100 Ass Cactus - Live From Nowhere (Kaseta)
rosinski - LOFINA EP (Kaseta)

No i lada chwila dołączą NIEMOC i Landsberg Centralny.


Co planujecie na 2016 rok?

Ponieść poprzeczkę pod każdym względem, trochę zmienić oblicze labelu, a może nawet zacząć coś nowego, wykorzystując zdobyte już doświadczenie... Ale jeszcze nie czas o tym mówić...

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Odkąd postanowiłem wydawać piosenki chałupniczym sposobem, udało mi się wydać 11 tytułów na CDr (albumy, epki i jedną kompilację) oraz 4 pozycje na kasetach imponujących nakładach jak to w niezalu, max. 100 sztuk. Muszę przyznać, że choć przyjemną, to dość ciężką robotą jest ta cała zabawa, bo przecież samo się nie zaprojektuje, nie wytnie, nie przyklei i nie wydrukuje, szczególnie kiedy musisz poza tym ogarniać etacik. Uważam więc mijający rok za pracowity. Może nie ze wszystkiego jestem super zadowolony, ale co najważniejsze był to czas bogaty w doświadczenia, które pozwolą iść dalej. Poza tym towarzyszyło temu wszystkiemu sporo fajnych gigów, nowych znajomości i inspiracji.

A jako słuchacz?

ŁŁoooaaahh... Jak zawsze tyle tego było! Ogólnie rzecz biorąc, cały ogrom świetnej, polskiej muzyki pochodzącej głównie z małych labeli, dlatego bardzo się serce raduje na tegoroczne targi. Poza tym dużo pozycji z Editions Mego, Raster-Noton, Umor Rex... można by wymieniać, jednak szczególnie w tym roku pokochałem płytę Radian verses Howe Gelb.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.