niedziela, 20 września 2015

GIGOWA POLECAJKA: Uda w Coffee Cargo


Trzy płyty w dyskografii, masa rozegranych koncertów. Uda wracają po dłuższej przerwie, 2 października wystąpią w krakowskim Coffee Cargo. Wspomogą ich Mothers in Furs. 


To dobra okazja, żeby przypomnieć sobie ten uznany już zespół. W dorobku trzy albumy: Hurtownia przebiśniegów z 2010 roku, wydane rok później Witaj pokarmie oraz ostatni jak dotąd Łowy kraby. Jazzowa odsłona noise'owego podejścia do psychodelii, elementy funku i metalu, po prostu dobra zabawa. Od pięciu lat Uda bawią słuchaczy, jednocześnie gwarantując niezłej jakości muzyczne doznania. Robią to z humorem, często zmieniając temat w chociażby tym samym utworze, robią to także niezwykle precyzyjnie.

 
Bo improwizujące, i to w najlepsze!, trio to solidni muzycy. Wystarczy posłuchać ich utworów, wystarczy sprawdzić, jak brzmią na swoich albumach, z jaką precyzją hipnotyzowali słuchaczy na Hurtowni przebiśniegów, jak bawili się fakturami na Witaj pokarmie lub technicznie czarowali na wydawnictwie sprzed dwóch lat.


Mothers in Furs za wiele napisać się nie da. To młode trio z Krakowa, które obraca się w rejonach stonerowych i post-punkowych. Na soundcloudzie mają zaledwie cztery kawałki, ale te utwory brzmią naprawdę ciekawie. Co z nich będzie? Miejmy nadzieję, że świetlana przyszłość, czyli koncerty poza Krakowem z lepszą niż bramka opcją i kilka płyt w niezalowych wytwórniach. Chociaż czas pokaże. To też pewien języczek uwagi przed gigiem, który odbędzie się 2 października.


Koncert w Coffee Cargo to też fajna możliwość, żeby sprawdzić, co się zmieniło w Udach w ostatnim czasie. Zespół zapowiada nowy materiał, a w Krakowie będzie można usłyszeć premierowe kawałki. W którą stronę pójdą? Czy liczba solówek na centymetr kwadratowy będzie jeszcze większa niż na Łowach krabach? Czy funkowy lejek nadal będzie lał się na prawo i lewo, rozlewając chwytliwe motywy z taką samą radością?

Dla studentów rusza szkoła, kończy się czas wolności, lenistwa i/lub dorabiania przy malowaniu płotów w Norwegii czy innej Szwecji. Krakowscy studenci powinni wpaść do Cargo, będzie się działo. Na scenie spodziewamy się kolejnych muzycznych freaków ze strony Ud.

2 października 2015
godzina: 19.00
cena biletów: 20 zł
EVENT: K L I K! 

***

Wojciech Rembliński

POLECAMY LEKTURĘ:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.