czwartek, 28 stycznia 2016

Krojc walczy o środowisko, posłuchajcie nowego utworu „Miasto Kominów”

Krojc udostępnił nowy utwór „Miasto Kominów”. To kolejny ekologiczny manifest płockiego producenta. 


Przypomnijmy, że dla Jakuba Pokorskiego „Miasto Kominów” nie jest pierwszym tego typu nagraniem. Płocki producent w 2014 roku nagrał minialbum #33, który poświęcony był ekologicznej świadomości właśnie. Teraz Krojc opowiada o swoim nowym utworze w ten sposób:

„Nagrałem piosenkę dotyczącą miast takich jak moje (Płock), w których znajduje się jakaś fabryka lub inny zakład, trujący środowisko i powietrze, którym oddychają mieszkańcy.

Sam staram się w miarę możliwości chronić i "oszczędzać" środowisko i nie zostawiać po sobie zbyt wielu śmieci. Chciałbym aby miejsce, w którym mieszkam było czyste i pozostało czyste dla moich dzieciaków. Niestety co dzień widzę kominy petrochemii, które przypominają mi o tym, że z czystością powietrza w moim mieście nie jest najlepiej.

Zdaję sobie sprawę, że fabryki to miejsce pracy i źródło dochodów dla wielu mieszkańców. Zdaję sobie także sprawę, że są mieszkańcy, których nie stać na nowoczesny piec i ekologiczne paliwo. Nie zgadzam się jednak na palenie plastiku i śmieci, ponieważ są dni w których emisja "trucizny" i poziom smrodu z kominów jest nie do zniesienia i akceptacji”. POLECAMY LEKTURĘ:
RECENZJA: Krojc - Pirx 
RECENZJA: Krojc - Fotogram
CZYNNIKI PIERWSZE: Krojc - Pirx 
CZYNNIKI PIERWSZE: Jakub Pokorski - #33
CZYNNIKI PIERWSZE: Krojc - Fotogram

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.