poniedziałek, 7 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Gusstaff Records12 grudnia kolejna odsłona Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego. O tym, że jest to wydarzenie wyjątkowe i zrzeszające wydawców z całego kraju, niech świadczy obecność zielonogórskiej wytwórni Gusstaff Records. Z Januszem Muchą rozmawiamy o mijającym roku i tym, co będzie można znaleźć na stoisku oficyny w Pardon, To Tu.


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Przede wszystkim wydawnictwa Gusstaff Records ale także bogata oferta płyt z naszej dystrybucji, z takich labeli jak Glitterhouse, Editions Mego, Touch, Sub Rosa, Trost, Staubgold itd. Oczywiście zarówno winyle, jak i płyty CD, DVD i kasety.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Gusstaff Records? 

To był dla mnie dość obfity wydawniczo rok: Rimbaud, czyli trio Jacaszek/Budzyński/Trzaska, na CD i winylu, winylowa edycja ostatniej płyty Jacaszka Catalogue des arbres, reedycja drugiej płyty Kristen Stiff Upper Worlds, specjalna, limitowana i numerowana epka Happy Pills, Flora Quartet (projekt m.in. Marcina Dymitera), koncertowa płyta Hugo Race'a z Brukseli z 1992 roku oraz nowa płyta Petera J. Bircha. Jest szansa, że na targach swoją premierę będzie miała także winylowa wersja płyty Petera.


Co planujesz na 2016 rok?

W lutym lub w marcu ukaże się winylowa reedycja najważniejszej płyty Tarwater Silur, a później w 2016 także po raz pierwszy na winylu ich płyta wydana w 2001 tylko w Gusstaff Records Not The Wheel. W marcu planuję także wydanie płyty Long Distance Operators na CD i LP, jest to duet Hugo Race'a i belgijskiej artystki Catherine Graindorge. 

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

To był dla mnie bardzo dobry rok, nie tylko dlatego, że wydałem kilka świetnych w mej ocenie płyt, ale także ponieważ zauważyłem wyraźny powrót słuchaczy do nośników fizycznych, szczególnie winyli. 

A jako słuchacz?

Nie nadążam niestety za wszystkimi nowościami na rynku fonograficznym, ale kilka płyt z tego roku na pewno pozostanie na stałe na moim regale: Jon Spencer Blues Explosion (wobec Spencera jestem niemal bezkrytyczny), The Thing, Kapela Ze Wsi Warszawa, Napalm Death, Hugo Race & The True Spirit - The Spirit, Kammerflimmer Kollektief, The Schwarzenbach, The Necks, Algiers (ale doceniłem ich dopiero po świetnym koncercie na OFF-ie), nieskromnie dodam też Rimbaud i Flora Quartet i pewnie kilka innych, o których w tym momencie zapomniałem. Bardzo ucieszyłem się też z reedycji Swans Filth/Body To Body oraz czekam z niecierpliwością na nowe SUNN O))).

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
RECENZJA: Hedningarna - &

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.