czwartek, 21 lipca 2016

Drugi rzut ogłoszeń krakowskiej edycji Unsound Festival


Tegoroczny motyw przewodni Dislocation nabrał w związku z Brexitem nowego wymiaru.W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji Unsound Festival ta będzie miała o wiele mniej niewiadomych. I tak jak sporą niespodzianką na pewno okażą się same występy, często w zupełnie unikatowych zestawieniach artystów, tak ich lista powoli przestaje być tajemnicą. Dziś poznaliśmy kolejną, drugą turę artystów krakowskiej edycji, która odbędzie się w dniach 16-23 października 2016 roku.

Niedawne referendum w sprawie Brexitu postawiło przed organizatorami festiwalu ambitne zadanie poszerzenia programu tak, by odpowiadał on bieżącej sytuacji geopolitycznej, do której stara się nawiązywać teogoroczny motyw przewodni imprezy. W specjalnym, wspólnym programie wystąpią Helm, Embassy For The Displaced oraz Moa Pillar. Na interesującą kolaborację zdecydowali się również Roman Lippok, Lillevan oraz Askat Jetegin - po inauguracji podczas edycji w Biszkeku, krakowski występ będzie jednocześnie premierą albumu Gletchermusik.

Po energetycznym secie podczas niedawnego Unsound Silent Disco, swój nowy album Bedouin Track zaprezentuje również Eomac. A że Unsound to festiwal premier, to w nowym live secie zobaczymy też Paulę Temple, która powraca do Krakowa drugi rok z rzędu. Świeżo po premierze epki Arla wystąpi Overmono, czyli wspólny projekt Brytyjczyków Tesseli i Trusta.

Do polskiej reprezentacji na Unsoundzie dołączyli natomiast Aleksandra Grunholz w projekcie We Will Fail, Łukasz Warna Wiesławski jako Rusałka oraz Olivia, która wystąpi w secie b2b z Nazirą z Kazachstanu.


Pełna lista ogłoszonych artystów oraz więcej info na www.unsound.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.