wtorek, 19 lipca 2016

GIGOWY PRZEWODNIK: Nowa Jerozolima
W lipcu w Nowej Jerozolimie balujemy od czwartku do niedzieli. Obiady czwartkowe rozpoczynają weekend, który to zakończy się Siódmego dnia tygodnia. Zagrają zarówno rezydenci klubu jak i goście.


Obiady czwartkowe: Bart Skiba

czw., 21.07.2016, godz. 18:00, wstęp wolny

Mówi się, że to śniadanie jest najważniejszy posiłkiem dnia. Możliwe, ale na pewno nie w czwartek, bo czwartego dnia tygodnia cała uwaga skupiona jest na obiedzie, a właściwie obiadokolacji w rytmie elektronicznych brzmień.

Kolejnym gospodarzem czwartkowego cyklu jest Bartek Skiba aka Bart B.

Muzyka łatwa, przyjemna, zaś okazja niezobowiązująca. 


EVENT: KLIK

Miód na patio

pt., 22.07.2016, godz. 23:00, wstęp: 10 zł


MIÓD
Jak piszą o sobie sami: "(...)jedni nas kochają inni nienawidzą, ale nie hipsteryzujemy z tego powodu. Robimy dalej swoje na imprezach z cyklu Dachówka, W Uszach, Fluo i w dziwnych miejscach, w których nas jeszcze nie było. Gramy dla Was, a czasem dla siebie. Robimy biby; kleimy bity, edity i w ogóle tufutufu. Tak czy owak nasze sety to miód w uszach. Lansowaliśmy się już z grubymi rybami sceny elektronicznej, czyli: Jeff Mills, Sascha Funke, Jamie Jones, Soul Clap, Huxley, Kolsch, Audiojack, Burnski, Jeremy P. Caulfield, Funk D'Void" Nooo, przyznacie, ze nie da się ich lubić za ta dosadna szczerość i bezpośredniość. 

DEEP DEPOT (Ald & Norf) 

to inicjatywa sygnowana przez ludzi, którzy na wrocławskiej i polskiej scenie istnieją od wielu lat. NORF - jeden z ojców chrzestnych słynnego AUDIO-CITY (2006-2013) w Browarze Mieszczańskim. ALD, organizator i współorganizator dziesiątków wydarzeń muzycznych w legendarnej Drodze do mekki, współtwórca projektu Plug/Play, techno turysta, wyznawca partyhardyzmu, który po kilku latach wrócił na drugą stronę DJ'ki. Jahu - szara eminencja, mecenas technicznych i elektronicznych brzmień nie bojący się wyzwań podczas promowania głębokich dźwięków na rodzimej, wrocławskiej scenie muzycznej. Trójka gości, którzy połączyli siły i przede wszystkim ogromne doświadczenie z dotychczasowej działalności, aby zaszczepić na wrocławskiej głębokie dźwięki promując wschodzące talenty światowej sceny. Jedni mówią o nich "doświadczone koty w czarującym wydaniu", inni, że znani są z lodów, które rozdają na swoich imprezach, a jeszcze inni lubią ich naklejki. Cokolwiek by nie mówić, lepiej posłuchać. Zwłaszcza, że tak samo jarają się z obu stron didżejki i jak akurat żaden z nich nie gra to pewnie akurat tańczy pod głośnikiem. Za ich sprawą we Wrocławiu grały takie tuzy jak Manuel Tur, Cosmic Cowboys, Johannes Brecht czy Rampue. Cegiełkę dołożyli również do wydarzeń zaprzyjaźnionego kolektywu HeartBeats gdzie zagrali u boku Thyladomida czy Christiana Lofflera, a także zaproszeni przez Seba & Rodrigezza supportowali YokoO i chłopaków z Voltage Music. Rozgrzewali perony na Świebodzkim podczas Wooded Club, a później w promieniach słońca Wooded Festival 2016. 

https://soundcloud.com/das-lokal/das-podcast-016-by-deep-depot


EVENT: KLIK


Gorączka sobotniej nocy: Truant, Leon

czw., 23.07.2016, godz. 23:00, wstęp 10 zł


Gorączka sobotniej nocy (ang. Saturday Night Fever) – amerykański film z 1977 roku. Film porusza tematy ciężkiego życia, dyskryminacji i rasizmu. Gorączka sobotniej nocy została obrana za ikonę kultury disco i końca lat 70., a piosenki zespołu Bee Gees zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów.

Zwykłe, codzienne życie Tony’ego Manero (John Travolta) pracującego w sklepie chemicznym przeplata się z sobotnimi wypadami na dyskoteki, które pozwalały mu oderwać się od szarej codzienności. Tylko tam słyszał pochwały i komplementy z powodu swoich wspaniałych umiejętności tanecznych, a jednym z jego ulubionych miejsc była właśnie Nowa Jerozolima.

Dlatego Tony oraz inni jego przyjaciele wpadną na śródmiejskie rejony, ażeby pobujać się w rytmie muzyki, serwowanej spod reki Truant oraz zaproszonych przez niego gości: duetu DASEIN oraz Leon / PL. 

W 1983 r. została zrealizowana kontynuacja "Gorączki sobotniej nocy", zatytułowana "Pozostać żywym”. Wtedy się nie udało, może tym razem uda Wam się całym i zdrów wrócić do domów. 


EVENT: KLIK

Siódmy dzień tygodnia: Pitti Schmitti, Adam Sadam

nd., 24.07.2016, godz. 8:00, wstęp wolny

Tym razem nieco inaczej, bo zaraz, gdy tylko "skończymy" sobotnie wydarzenie startujemy z tzw. "przedłużką". Ostatnimi czasy ekipa Nowej Jerozolimy spędziła dużo czasu na obserwacjach w Berlinie, zauważając że w stolicy Niemiec impreza trwa nieprzerwanie od piątku do niedzieli i biorąc przykład z naszych zachodnich sąsiadów stworzyła Wam piękny, niedzielny after. Nieco na przekór, aby pokazać, że ten Siódmy dzień tygodnia nie musi być wcale taki straszny, a Ty nie musisz desperacko krążyć po mieście w poszukiwaniu szczęścia.
Zagrają rezydenci Nowej Jerozolimy Pitti Schmitti i Adam Sadam.

EVENT: KLIKObiady czwartkowe: Dj Chriss Jaxx
czw., 28.07.2016, godz. 18:00, wstęp wolny

Mówi się, że to śniadanie jest najważniejszy posiłkiem dnia. Możliwe, ale na pewno nie w czwartek, bo czwartego dnia tygodnia cała uwaga skupiona jest na obiedzie, a właściwie obiadokolacji w rytmie elektronicznych brzmień.

Kolejnym gospodarzem czwartkowego cyklu jest Dj Chriss Jaxx

Muzyka łatwa, przyjemna, zaś okazja niezobowiązująca. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.