poniedziałek, 21 grudnia 2015

PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: Mystic Production


Poniedziałek przed świętami, ostatnie dni Płytowego Grudnia. Dziś wytwórnia, od której cała idea naszej bożonarodzeniowej akcji się rozpoczęła - Mystic Production.


W katalogu tej zasłużonej wytwórni znajdziemy wydawnictwa bardziej i mniej komercyjne. Skupmy się na tej drugiej grupie, choć największą siłą przyciągającą słuchaczy do Mystic Production jest dystrybucja. Bo dystrybutorem Mystic jest rewelacyjnym, współpracując z Bella Union, Mute, One Little Indian, Kobalt, PIAS. Do tego dochodzi piękna historia wydawnicza The Complainer, Bajzla, Julii Marcel, L.Stadt czy Sorry Boys - i mamy obraz sytuacji. Czekamy, co nowego ukaże się nakładem lub zostanie ściągnięte do kraju za pośrednictwem Mystic Production, a na pewno będą to rzeczy ciekawe.Courtney Barnett - Sometimes I Sit And Think, and Sometimes I Just Sit
Świetny post-punk, rewelacyjne teksty. Ironia od początku do końca, trochę sentymentalizmu i melancholii spowodowanej życiem w Australii. Courtney Barnett wydała swój długogrający debiut, który z miejsca stał się jedną z lepszych płyt gitarowych A.D. 2015. Nie dziwimy się i lubimy pannę Barnett jeszcze bardziej, bo zrobiła dla nas Czynniki pierwsze. Duużo hitów, niemal singiel na singlu. 

Olo Walicki - Kaszebe II
Trójmiejski kontrabasista powraca do projektu zapoczątkowanego w 2007 roku i opowiada o Kaszubach. A że to ładna historia, nie trzeba nikomu mówić. Walicki to człowiek instytucja - nagrywał z Mazzollem, Możdżerem czy Namysłowskim, a to w jazzowym świecie dużo znaczy. Na Kaszebe II odsłania swoje korzenie lokalnego patrioty. 

Björk - Vulnicura
Dziewiąty studyjny album islandzkiej artystki. Legendy. Recenzenci chwalą, fani się cieszą w niebogłos. Björk jak zawsze prezentuje wysoki poziom, korzystając z podkładów, które przygotowali The Haxan Cloak i Arca. Klasa sama w sobie.

***

Wszystko, co musicie zrobić, to wysłać nam maila na nasz specjalny adres: plytowygrudzien@fyh.com.pl. W tytule musicie napisać „Konkurs świąteczny: nazwa wytwórni, której płyty rozdajemy” (w tym wypadku „Konkurs świąteczny: Mystic Production”). A w treści maila musicie odpowiedzieć na proste pytanie: „Jaki jest Twój album roku?”

W każdej serii będziemy przedstawiać inne wytwórnie i inne albumy. Odpowiedzi możecie do nas przysyłać od dzisiaj do 23 grudnia. W Wigilię wielkie rozwiązanie całości. Podawane przez Was albumy nie muszą być związane z daną wytwórnią. Chodzi o wszystkie wydawnictwa, które ukazały się w 2015 roku.

***

Ho, ho, ho!

Wojciech Rembliński

POLECAMY LEKTURĘ:
PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: wszystkie paczki
RECENZJA: Courtney Barnett - Sometimes I Sit And Think, and Sometimes I Just Sit
RECENZJA: Björk - Vulnicura
RECENZJA: Björk - Biophilia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.