niedziela, 20 grudnia 2015

PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: 12 polish songs of SoundriveFest 2014/2015


Tym razem w Płytowym Grudniu nie wytwórnia, ale też płyty. Mamy kompilacje polskich artystów, którzy wystąpili w B90 w ramach SoundriveFest. SoundriveFest za nami, kolejny Soundrive Fest przed nami. Nie wiemy jeszcze, kto wystąpi w B90 w 2016 roku, ale wiemy natomiast, kiedy festiwal się odbędzie. A odbędzie się w pierwsze trzy dni września. Na line-up czekamy i przypominamy, kto z polskich artystów wystąpił w Gdańsku w ostatnich dwóch edycjach. 
Obie płyty prezentują polskich wykonawców, którzy zaprezentowali się publiczności w B90 podczas festiwalu w 2014 i w 2015 roku.

W 2014 mogliśmy usłyszeć i zobaczyć m.in. The Saturday Tea, The Freuders, Daniela Spaleniaka, Szezlong, The Sunlit Earth, Wild Books czy Trupę Trupę. W bieżącym, acz mijającym już rok wystąpili MIN-t, Dog Whistle, Baasch, Oslo Kill City. Małe Miasta, Wilga czy We Draw A. Czyli mocne reprezentacje. Artystów było łącznie 24. Czy w przyszłym roku organizatorzy SoundriveFest podbiją stawkę? Czekamy, czekamy. Zobaczymy. Wiemy jedno, że festiwal z B90 to już jeden z ciekawszych odbywających się w Polsce. Nadal niszowy i niedoceniany, ale z każdą kolejną edycją coraz mocniejszy.

***


Wszystko, co musicie zrobić, to wysłać nam maila na nasz specjalny adres: plytowygrudzien@fyh.com.pl. W tytule musicie napisać „Konkurs świąteczny: nazwa wytwórni, której płyty rozdajemy” (w tym wypadku „Konkurs świąteczny: 12 polish songs of SoundriveFest 2014/2015 ”). A w treści maila musicie odpowiedzieć na proste pytanie: „Jaki jest Twój album roku?”

W każdej serii będziemy przedstawiać inne wytwórnie i inne albumy. Odpowiedzi możecie do nas przysyłać od dzisiaj do 23 grudnia. W Wigilię wielkie rozwiązanie całości. Podawane przez Was albumy nie muszą być związane z daną wytwórnią. Chodzi o wszystkie wydawnictwa, które ukazały się w 2015 roku.

***

Ho, ho, ho!

Kacper Puchalski
POLECAMY LEKTURĘ:
PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: wszystkie paczki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.