piątek, 4 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: too many fireworks


Mieszka w Polsce już kilka ładnych lat, tutaj też rozwija działalność wytwórni too many fireworks. W Pardon, To Tu nie zabraknie także wytwórni Neila Miltona, który na Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy przywiezie kilka ciekawych albumów. A poniżej nasza rozmowa. 
12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?Jedwab i przyprawy z całego świata. No... nie do końca. Będzie można kupić płyty mojego autorstwa, The Frozen North, Shivers and Shakes, kompilację z interpretacjami Chopina w stylu ambientowym i modern-classical i najnowszą składankę Post Rock PL. Będzie też możliwość odsłuchu wszystkich naszych starszych wydawnictw w formacie cyfrowym i ściągania muzyki na miejscu. A oprócz tego – przypinki, naklejki, plakaty, torby i wspaniały zin ze Szkocji o organizowaniu niezależnych imprez.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem too many fireworks?

Nie wydaliśmy absolutnie nic. Zrobiliśmy sobie rok wolnego.


Co planujecie na 2016 rok?

Najpierw pojawi się retrospektywna kompilacja wytwórni, na której znajdzie się 16 kawałków – w tym także nasze nowe zespoły. Potem The Frozen North wznowią nasz klub 7-calowych splitów razem z angielską grupą Alma. W drugiej połowie roku planujemy wydać epki Those Who Dream By Day, islandzkiego singwritera Jón Þóra i szkockiego indiepopowego zespołu Pelts. To jednak nie koniec – w przyszłym roku ruszy też nowy cykl 3 kwartalnych imprez muzycznych, o których bardzo chętnie opowiemy więcej i porozmawiamy na stoisku.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Niestety sami nic nie wydaliśmy, ale dowiedziałem się dużo więcej o polskiej niezależnej scenie muzycznej. Nie mogę się doczekać przyszłego roku!

A jako słuchacz? 

Mógłbym napisać cały elaborat o tym, jak po raz pierwszy przyjechałem do Polski i – pochodząc z inkubatora niezależnej muzyki, jakim jest Szkocja – byłem sceptyczny wobec lokalnej sceny. Natrafiałem tylko na rockowe kapele, które brzmiały jak Metallica w swój bardzo zły dzień... Ale potem stopniowo, jeden po drugim, odkrywałem inne zespoły, aż dokopałem się do całej polskiej sceny niezależnej – serio, jako imigrant, gość i obcokrajowiec mogę tylko powiedzieć, że Polacy powinni być cholernie dumni. Choćby z takich zespołów jak Spiral, Eric Shoves Them in his Pockets, Asia i Koty, Muzyka Końca Lata, Wild Books, czy nawet Tides from Nebula, itd. Z perspektywy too many fireworks, muszę jednak wspomnieć o Those Who Dream By Day i Shivers and Shakes – kiedy tylko ich usłyszałem, wiedziałem, że chciałbym z nimi współpracować. To piękna muzyka.
***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!

POLECAMY LEKTURĘ:
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: BDTA
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pionierska Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Trzecia Fala
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: AltanovaPress
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: MonotypeRec.
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe Litery
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Requiem Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Mik Musik
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Wounded Knife
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Bocian Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.