piątek, 4 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: BDTADo Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego pozostało osiem dni. W Pardon, To Tu nie zabraknie też BDTA, więc rozmawiamy z założycielem tej wytwórni Michałem Turowskim. 


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Przede wszystkim świeżutkie premiery, które planujemy na dzień targów: nowiutka płyta Nagrobków i wrocławsko-warszawski duet Mazut, w którym oprócz przyjemności wydawania mam również przyjemność hałasować (wraz z Pawłem Starcem z projektu Centralia). Oprócz tego świeżynki z kilku ubiegłych tygodni - CD od Mirta, epka Iron Noir w pięknym opakowaniu, festiwalowa składanka Biedopad, ostatnia kaseta Test Prints, a także parę starszych tytułów, których mamy najczęściej jakieś ostatnie, pojedyncze sztuki.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem BDTA? 

Jeżeli dobrze liczę, to w tym roku wydaliśmy coś około 40 tytułów (na chwilę obecną), a jeszcze kilka przed końcem roku planujemy. A co konkretnie się ukazało, polecam sprawdzić we własnym zakresie - na wymienienie tego wszystkiego nie jest to czas ani miejsce, a skupiać się tylko na kilku płytach z katalogu wydanych w tym roku byłoby rzeczą bardzo krzywdzącą dla tych, którzy by się nie zmieścili w tych kilku linijkach.


Co planujecie na 2016 rok?

Przede wszystkim dalej to wszystko ciągnąć i dalej regularnie wydawać. Co konkretnie? Czas pokaże. Lista rozgrzebanych projektów wydawniczych jest dosyć długa, ale kiedy konkretnie wyjdzie dany tytuł - czas pokaże. Mogę tylko zdradzić na dzień dzisiejszy, że jestem strasznie ciekaw albumów, które szykują dla nas Filip Szyszkowski i Ghosts of Breslau. A resztę czas pokaże. W listopadzie mieliśmy również przyjemność zorganizować we wrocławskim Neon Side trzydniowy festiwal pod szyldem Biedopad - powoli myślimy już o przyszłorocznej edycji, zaś zanim to nastąpi, cyklicznie co miesiąc będziemy prezentować różnorodnych artystów w ramach cyklu „Biedopad Prezentuje”. Również w Neon Side, również z ich nieocenioną wręcz pomocą.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Tak naprawdę ten rok oceniam podobnie jak poprzednie. Cały czas idziemy do przodu i robimy swoje po prostu, wydajemy płyty, okazjonalnie robimy jakieś koncerty, coś się dzieje w temacie. Tym, co mnie cieszy, jest stała baza lojalnych fanów, stałych klientów, którzy wciąż po tylu latach naszego działania kupują praktycznie w ciemno każdą kolejną premierę i pozwalają nam funkcjonować. Cieszę się, że po tylu latach i tylu wydanych płytach wciąż jesteśmy w stanie tych ludzi zaskoczyć albo zadowolić na tyle, że wspierają nasze działania finansowo. Co do całej reszty - BDTA to jest bardzo zajmująca i pochłaniająca sporo czasu i pracy pasja i tak jest traktowana - zajęcie po godzinach, bez przesadnego ciśnienia i ambicji. Więc w świecie zewnętrznym nic nas specjalnie nie zaskoczyło, bo na nic specjalnie nie liczyliśmy.

A jako słuchacz?

Jako słuchacz jestem bardzo zadowolony z wielu świetnych płyt, których miałem przyjemność posłuchać i mniej zadowolony z tego, ile kasy wydałem na te wszystkie fajne rzeczy. Chciałbym skupić się na kilku, ale jest to wyjątkowo trudne, więc lista będzie raczej przydługawa w obliczu tego, jak obfity był to rok. 
Z artystów, którzy dostarczyli mi wyjątkowo dużo radości swoimi nowymi płytami: Mgła, Blaze of Perdition, Heroiny, Łukasz Ciszak, John Lake, Robert Piotrowicz, Purgist, Gerard Lebik w duecie z Davidem Maranhą, Złota Jesień, Jacek Sienkiewicz, Syny, Prurient, Carter Tutti Void, Varg, Blanck Mass, Holly Herndon, Powell...Mam nadzieję, że żaden z serwisów mnie nie poprosi o przygotowanie top 10 albo top 20 z minionego roku, bo będę miał naprawdę przejebane, żeby to wszystko przefiltrować i wybrać najciekawsze.


***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!POLECAMY LEKTURĘ:
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pionierska Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Trzecia Fala
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: AltanovaPress
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: MonotypeRec.
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe Litery
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Requiem Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Mik Musik
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Wounded Knife
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Bocian Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry
RECENZJA: Krojc - 0101
RECENZJA: RSS B0YS - HDDN
RECENZJA: 11 - Dziwo
RECENZJA: Krojc - Pirx
CZYNNIKI PIERWSZE: RSS B0YS - HDDN
CZYNNIKI PIERWSZE: John Lake - Carcosa
CZYNNIKI PIERWSZE: Palcolor - Moontrap

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.