środa, 2 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records


Do Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego pozostało dziesięć dni. Przyspieszając tempa, prezentujemy Thin Man Records, a o wytwórni opowiada Robert Przyszlak. 

 

12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Polecam szczególnie świeże gorące placki, czyli winylowe edycje nowych płyt Kobiet i Organizmu, debiutanckiego albumu Eric Shoves Them In His Pockets oraz reedycji UL/KR. Ponadto zabieramy ze sobą kasety magnetofonowe, kompakty i końcówki nakładów pozostałych winyli.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Thin Man Records?

Wiosną wypuściliśmy dwa debiuty na CD – Weszoło zespołu Hoszpital oraz Do Come By duetu Bye Bye Butterfly (Bilińska / Pigoński). Z kolei we wrześniu mieliśmy klęskę urodzaju – wydaliśmy Maki i Chłopaki Tańcz na CD i kasecie, Organizm Plaża Babel na fioletowym i czarnym winylu, CD i kasecie, Łagodną Piankę Prawie science-fiction na CD oraz Kobiety Podarte sukienki na czerwonym i czarnym winylu, CD i kasecie. Ponadto w kooperacji z NCK dystrybuujemy EPkę Drekotów Nowe konstelacje z czterema piosenkami Republiki i Grzegorza Ciechowskiego.
  
Co planujecie na 2016 rok?

Na początku roku wypuszczamy zapowiadany od ponad roku album firmowany przez Lesława i Administratorra Piosenki o Warszawie cz. 2, w marcu tajemniczy album, który ukaże się wyłącznie na 10’’ winylu, a dalsze plany zależą od tego, kiedy uda się skończyć nagrania zespołom, które pracują nad nowymi płytami.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Dla nas był to rok bardzo wyczerpujący, ale jednocześnie bardzo mocny (być może najmocniejszy) muzycznie. Doświadczenia poprzednich lat zaprocentowały, bezkompromisowo podeszliśmy do procesu produkcji winyli, ulepszyliśmy sklep i dystrybucję – wydajemy tylko takie płyty, które nas samych porywają i w taki sposób, w jaki sami chcemy ich słuchać. Wydaje mi się też, że 2016 rok wymusi nowe podejście do finansowania działalności muzycznej (nagrywania, wydawania, dystrybucji), bo obecny model zdaje się sięgać dna.

A jako słuchacz?


Słuchałem w tym roku mniej muzyki, niż bym chciał, więc nie dam rady odpowiedzieć na to pytanie. Za dużo płyt czeka jeszcze w kolejce do odsłuchania.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
RECENZJA: Organizm - Plaża Babel
RECENZJA: UL/KR - Ament
RECENZJA: Bye Bye Butterfly - Do Come By
RECENZJA: Drekoty - Persentyna
RECENZJA: Hoszpital - Weszoło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.