środa, 9 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pardon, To Tu


Przed Bożonarodzeniowym Kiermaszem Płytowym rozmawiamy z Danielem Radtke, właścicielem Pardon, To Tu, który wspólnie z nami organizuje sobotnie wydarzenie. O minionym roku koncertowym i o tym, co sam klub przygotował na kiermasz - o tym rozmawiamy poniżej.
12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku? 

Można wybierać spośród około 300 płyt winylowych i 500 płyt CD, w tym takie perełki jak box z 7N Johna Zorna lub inne ciekawe płyty, o których nie warto teraz wspominać, bo jeszcze czekamy na przesyłki z zagranicy.

Pardon, To Tu to klub, kawiarnia oraz księgarnia i sklep płytowy. Nacisk stawiacie jednak na organizację naprawdę dobrych i głośnych koncertów. Jakie zapadły Wam w pamięci w tym roku? 

Zorganizowaliśmy w tym roku około osiemdziesiąt koncertów, więc ciężko wybrać tutaj jeden lub dwa, aczkolwiek koncert Thurston Moore Band, jak również Konono No. 1 czy dwudniowa rezydencja Owena Palletta zrobiły na nas duże wrażenie.


Co planujecie na 2016 rok? 

2016 rok będzie zdecydowanie spokojniejszy niż poprzednie lata. Nie planujemy nic szczególnego, a o już zatwierdzonych koncertach, ale nieogłoszonych nie będziemy mówić (śmiech). 

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako organizator koncertów?
 
2016 rok był dla nas kolejnym przełomowym rokiem, i każde doświadczenie obcowania z nowymi muzykami, którzy jeszcze u nas nie grali, jest naszą motywacją, aby w nadchodzącym roku nadal zapewnić naszej publiczności dużo pozytywnych wrażeń na koncertach. 

A jako słuchacz? 

Uważam, że ten rok był kolejnym przełomowym i zdecydowanie nie ostatnim dla polskiej muzyki. Nie pamiętam, kiedy tyle dobrych płyt na raz ujrzało światło dzienne. Niezależne wytwórnie karmią nas niesamowitą muzyką i to jest dobry fundament na przyszłość.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.