czwartek, 3 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pionierska Records


Dziewięć dni do Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego. Oprócz wymienionych wcześniej w naszym dziale wytwórni, w Pardon To Tu pojawi się także Pionierska Records. O roku 2015 i planach na 2016 rozmawiamy z Adamem Frankiewiczem.12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Dwa pierwsze słuchowiska, które nagrywaliśmy wspólnie z Teatrem Latarnia z Białegostoku, czyli Solaris i Wygoda Life na kasetach magnetofonowych oraz kilka niespodzianek na CD. Po za tym albumy tegoroczne.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Pionierska Records?

Na początku roku wydaliśmy Grupę Etyka Kurpina, dziewięćdziesięciominutowy kolaż dźwięków zbieranych przez Adama Frankiewicza. Kilka miesięcy później Mjol (Paulina Zielińska) i jej pierwszy album. A dziś śpieszymy się by dokończyć słuchowisko Ziarno. W którym udział biorą Darek Pietraszewski, Adrian Piasecki i Adam Frankiewicz.


Co planujecie na 2016 rok?

Na pewno więcej kaset. Uciekło nam jedno słuchowisko, które zrealizowaliśmy w tym roku Bojarskie duchy / Podróż w czasie, będziemy zatem do niego wracać. Mamy nadzieję, że dwuletnia współpraca z Rafałem Hajdukiewiczem nad słuchowiskiem Terminus zakończy się premierą w 2016. W planach mamy jeszcze dwa inne słuchowiska, do których właśnie powstają scenariusze -  Molloy i Na plaży.
  
Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

To był rok spotkań, dla nas pierwsze targi i rozmowy w kręgu mikrowydawnictw, no i rzecz jasna setki pomysłów na przyszłość. Ścieżka wydawnictwa słuchowiskowo-teatralnego cały czas nam się krystalizuje, czujemy spory potencjał i mamy nadzieję, że wiele osób, które poznaliśmy, trochę z nami podziała na tym polu.

A jako słuchacz?


Nie wiem, ile godzin spędziliśmy, słuchając w tym roku kaset magnetofonowych i ciężko nie wspomnieć o najbliższych sercu wydawnictwach jak Pointless Geometry, Jasień, Wounded Knife, Pawlacz Perski, - Super -. Wielkie dzięki za ten rok świetnej muzyki. 

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Trzecia Fala
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: AltanovaPress
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: MonotypeRec.
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe Litery
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Requiem Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Mik Musik
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Wounded Knife
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Bocian Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.