niedziela, 29 listopada 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski


W ramach przedstawiania wytwórni obecnych na Bożonarodzeniowym Kiermaszu Płytowym, w to niedzielne popołudnie prezentujemy Pawlacz Perski. W krótkim wywiadzie z Mateuszem Wysockim, który Pawlacz Perski współprowadzi z Lechem Nienartowiczem opowiada o tym, co znajdziemy na stoisku labelu 12 grudnia oraz co wytwórnia planuje na 2016 rok. 12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Dwie kasety (po 3 sztuki każdej): 3FoNIA - Mneme i Cukier - 821.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Pawlacza Perskiego?

Arszyn/Duda - Automata - elektroakustyczny album z gościnnym udziałem Per-Ake Holmlandera, Johannesa Bergmarka, Gosi Kęsickiej i Joanny Dudy. Au79 - Opiłki i Makrostruktury, czyli projekt, za którym stoją Dj Ryan R i Naphta, którzy wzięli na warsztat mikrosample zaczerpnięte z nagrań SEPRu. Emiter - Odzyskane - minimalistyczna ścieżka dźwiękowa do sztuki Lubomira Franczaka. 3FoNIA - Mneme, czyli solowy materiał Jacka Mazurkiewicza badający możliwości kontrabasu. Cukier - 821, zgrabnie balansujące między noisem i wyciszeniem improwizacje nagrane przez trio Kacperczyk, Mełech, Kasperek.


Co planujecie na 2016 rok?

W połowie stycznia wypuścimy dość przewrotną składankę orbitującą wokół dub techno. Jest to rzecz, nad którą czuwaliśmy z Pawłem Dunajko przez ostatnie kilka miesięcy. Na kasecie znajdą się utwory, m.in. duetu FOQL/RNA2, Tomka Mirta i Meeting by Chance. Na początku marca wypuszczamy album poznańskiego projektu Bachorze (Maciągowski, Biel, Doskocz). O reszcie wydawnictw będziemy informowali na bieżąco.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Bardzo dobrze.

A jako słuchacz?

Mnóstwo ciekawych odkryć, zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych wydawnictw.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w sobotę, 12 grudnia w Pardon, To Tu
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.