piątek, 27 listopada 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry


Rozpoczynamy prezentację oficyn wydawniczych, które pojawią się 12 grudnia w Pardon, To Tu na Bożonarodzeniowym Kiermaszu Płytowym. Warto poznać te niezależne wytwórnie, bo ich katalog naprawdę może robić wrażenie. Dziś przepytaliśmy Katarzynę Królikowską i Dariusza Pietraszewskiego, co będzie można znaleźć na stoisku Pointless Geometry oraz jak oceniają mijający rok jako słuchacze i wydawcy.


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Na pewno nasze dwie listopadowe premiery. Kaseta audio Bartka Zaskórskiego - Mchy i porosty - Bardzo ciepłe lato i kaseta video z projektem Adama Frankiewicza ZX Sinclair. Jak Bozia da, to na targi przygotujemy ostatnią premierę tego roku, dwukasetowy album projektu Adama Frankiewicza i Adriana Piaseckiego - OJUN. 

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Pointless Geometry? 

Działalność wydawnictwa rozpoczęliśmy w marcu tego roku, premierą kasety FOQL - Black Market Goods. W maju wydaliśmy kolejną kasetę audio IXORA - wspólny projekt Micromelancolié i Gaap Kvlt, oraz nasze pierwsze wydawnictwo video - WIDT, czyli audiowizualny projekt dwóch sióstr, Antoniny Nowackiej i Bogusi Piotrowskiej. 


Co planujecie na 2016 rok?

Jest sporo możliwości, ale póki co nie ma konkretnych ustaleń. Wszystko wyjdzie w praniu, na pewno będzie sporo elektroniki, jeszcze więcej eksperymentu. Szykują się tez ciekawe wydawnictwa video, tak więc u Mikołaja warto zamówić przynajmniej 4-głowicowy magnetowid. Szykuje się też kilka fajnych inicjatyw, ale nie będziemy zdradzać na razie, co i jak. 

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

To był świetny rok. Widać żywe zainteresowanie mikolabelami. Co więcej, z czego się bardzo cieszymy, coraz więcej artystów związanych z elektroniką i szeroko pojętą sceną techno przychylnym okiem patrzy na wydawnictwa kasetowe. Sporo artystów zainteresowanych jest też wydawaniem na kasetach VHS. Mam nadzieję, że uda nam się spopularyzować ten „archaiczny” nośnik. Kasety magnetofonowe jakiś czas temu były postrzegane również jako przestarzała i zbędna technika rejestracji. 

A jako słuchacz?

Prywatnie jestem wniebowzięty! Nie wiem, czy tak wiele tak dobrych wydawnictw ukazało się w tym roku w nurcie „mainstreamowym”. Wystarczy spojrzeć na comiesięczną playlistę ALIAŻ na souncloudzie Trzeciej Fali. W wielkim skrócie: Dużo i dobrze! Na pewno cieszy mnie bardzo fakt, że powstał -Super- label Joanny Szumacher i Mikołaja Tkacza. Wounded Knife, Pawlacz Perski, Pionierska Records, Audile Snow też wydali w tym roku świetne rzeczy. Jest co raz więcej inicjatyw i cykli muzycznych! Wszystko idzie w dobrym kierunku. Jedyne, z czego paradoksalnie nie jestem zadowolony to to, że stos kaset i płyt do przesłuchania nadal rośnie zamiast maleć. Jestem nadal pod wrażeniem ostatniego Johna Lake'a - Strange Gods, Istiny Kamila Szuszkiewicza czy If it's not real Artura Maćkowiaka. W tym momencie się zatrzymam, bo mógłbym wymieniać naprawdę dużo tegorocznych wydawnictw, o których uważam, że trzeba wspomnieć. Rok się jeszcze nie skończył. Zobaczymy, co przyniesie listopad i grudzień. Mam wrażenie, że niejedno pozytywne zaskoczenie.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!

POLECAMY LEKTURĘ:
RECENZJA: IXORA - IXORA
CZYNNIKI PIERWSZE: IXORA - IXORA
CZYNNIKI PIERWSZE: FOQL - Black Market Goods

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.