sobota, 28 listopada 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień


Rozpoczynamy prezentację oficyn wydawniczych, które pojawią się 12 grudnia w Pardon, To Tu na Bożonarodzeniowym Kiermaszu Płytowym. Warto poznać te niezależne wytwórnie, bo ich katalog naprawdę może robić wrażenie. Dziś przepytaliśmy Joannę Świderską i Emila Macherzyńskiego, czyli osoby odpowiedzialne za label Jasień.


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Emil: Na pewno będzie nowy Łukasz Ciszak The Locked Room i nasza ukochana składanka Kaleidofon. Poza tym nasz cały dostępny back katalog - Bibi, Karmiciel Wszy i Harry & The Callahans. I pewnie CD Złotej Jesieni outsource’owane z IC.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Jasieni? 

Emil: Ukazało się ich dużo. Najpopularniejsze to chyba Girl Nothing Złotej Jesieni i Sierść. Najdumniejsi jesteśmy z Kaleidofonu, bo walczyliśmy o coś. Najnowszy to The Locked Room Łukasza Ciszaka, który jest fenomenalny (i Łukasz, i album).
Joanna: Wydaliśmy też świetną epkę K.


Co planujecie na 2016 rok?

Emil: Albumy K. i DR Phlux wygląda na to, że ukażą się. Szukamy tez jakiegoś haka na Tomka Mirta, by musiał coś u nas wydać. Jak ktoś coś ma, niech wyśle mejla. Ale ogółem nie spinamy się.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniacie mijający rok jako wydawcy?

Emil: Bardzo dobrze. Gdybym wiedział, że to taki fejm, nigdy nie zrobiłbym Palcolor, tylko od razu wziął Asię i zaczął wydawać innych na kasetach.
Joanna: Bardzo ciekawie, zaliczyliśmy pierwszy sold out w dniu premiery, ale również pierwszy poważny kryzys pod tytułem „czy warto to jeszcze robić”. W rezultacie wydaliśmy super składankę ze świeżą polską elektroniką i wciąż mamy nadzieję, że ktoś ją dostrzeże. 

A jako słuchacze?
Emil: Był fajny. Heroiny sprawiły, że jestem lepszym człowiekiem. Poza tym dużo słuchałem Anaconda Flow Legowelta i A Name out of Place pt2 Tzusing.
Joanna: To był obfity rok, zarówno w ciekawe płyty, jak i w koncerty. Lista bardzo dobrych wrażeń z 2015 wygląda tak: Computer Controlled Acoustic Instruments Aphex Twina, Test Prints, Wilhelm Bras, SHXCXCHCXSH.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w sobotę, 12 grudnia w Pardon, To Tu
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.