sobota, 28 listopada 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow


Rozpoczynamy prezentację oficyn wydawniczych, które pojawią się 12 grudnia w Pardon, To Tu na Bożonarodzeniowym Kiermaszu Płytowym. Warto poznać te niezależne wytwórnie, bo ich katalog naprawdę może robić wrażenie. Dziś przepytaliśmy Radosława Sirko z Audile Snow.

12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Wszystkie nasze wydawnictwa będzie można znaleźć na naszym stoisku podczas kiermaszu w Pardon, To Tu, przy czym zostało nam zaledwie parę sztuk Efrēma i geborda. Na dwunastego grudnia planujemy też premierę sd#5 – projektu, który jeszcze nie doczekał się nazwy. Będzie to album zbudowany na melodiach wyciągniętych ze starych polskich gier przygodowych, z dużą ilością bitów i pociętej elektroniki.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Audile Snow? 

W 2015 wydaliśmy w Audile Snow 4 albumy:
sd#1: Efrēm – Foli
sd#2: duy gebord – qualm
sd#3: High Fall – ^
sd#4: Micromelancolié – Contour Lines


Co planujecie na 2016 rok?

Mamy kilka pomysłów na nadchodzące wydawnictwa i ich opakowania. W 2016 na pewno ukażą się albumy Herr Rubina i Mchów i porostów. Nie mamy zaplanowanych wszystkich wydawnictw, zostawiamy sobie ewentualność wydania czegoś, czego jeszcze nie znamy.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca i jako słuchacz?

Dobrze. Siłą rzeczy najlepiej zapamiętałem albumy, przy których pracowałem, a więc – poza naszymi, labelowymi – Bardzo ciepłe lato Mchów i porostów i 14 minut truchtu lekko upośledzonego projektu hip-hopowego Urbo.

Poza tym był to świetny rok dla naszych kolegów i koleżanek wydawców i muzyków, chyba każdy może się pochwalić paroma porządnymi albumami wydanymi w tym roku. Najbardziej zapadły w pamięć HDDN i Vagabonds & Visionaries z Mik.Musik, Ixora i Black Market Goods z Pointless Geometry, Wsie, Playmate i Low Cakes z BDTA, Automata i Opiłki i makrostruktury z Pawlacza Perskiego, Kompostownik/2014 i Kaleidofon z Jasieni, Istina i Mazzmelancolie z Wounded Knife, Ahh-Ohh i Telegaz z Dunno, albumy Jacka Sienkiewicza. Jeśli chodzi o świat, to w 2015 słuchaliśmy między innymi Ensemble Economique, Blanck Mass, Aidana Bakera.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!

POLECAMY LEKTURĘ:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.