piątek, 16 października 2015

Katarzyna Justka otworzy łódzki cykl koncertów Byle do wiosny, początek 30 października w łódzkim ms¹


Byle do wiosny powraca. Cykl koncertów muzyki elektronicznej i dźwiękowych performance znowu w Łodzi. Tym razem jednak w Muzeum Sztuki i z odmienioną linią programową. 30 października wystąpi Katarzyna Justka, która zainauguruje jesienno-zimowe wydarzenia. 


Katarzyna Justka

Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, na co dzień mieszkająca w Berlinie. Artystka uznana w kraju i za granicą, współpracująca z licznymi teatrami, galeriami oraz klubami. Występowała na festiwalach Transvisualia, FreeFormFestival, Unsound, Warsaw Electronic Festival, Piksel in Notway, Electrovision London. Jej występy oraz prace można było podziwiać także w Galerii Zachęta czy w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i Volksbühne w Berlinie. W muzeum zaprezentuje performance audiowizualny ELECTR°CUTE

„Byle do wiosny” to cykl wydarzeń, podczas których muzyka styka się ze sztukami wizualnymi – seria spotkań dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze swoistym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem czy obrazem video. Do cyklu zaproszono artystki odnoszące się w swojej twórczości do muzyki. Dzięki temu potencjał relacji pomiędzy muzyką a sztukami wizualnymi będzie eksplorowany i rozpoznawany w praktyce.


Ubiegłoroczna edycja „Byle do wiosny” skoncentrowała się na męskiej twórczości. Rok 2015 przynosi zmianę. Tym razem zaproszone zostały artystki skupiające się na muzyce i sztukach audiowizualnych, aby ukazać ich podejście do eksperymentów dźwiękowych. To również próba nawiązania do Her Noise, projektu mającego na celu zaprezentowanie różnorodnego odbioru muzyki i sztuki, patrząc przez pryzmat płci. 

Zaproszeni goście tworzą muzykę, performance dźwiękowe i audiowizualne, opierając się na brzmieniach wytwarzanych za pomocą urządzeń elektronicznych. Wspólnym mianownikiem jest prąd i to, co można z jego udziałem stworzyć. „Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na pytania: Co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czym są muzyczne działania performatywne?

Kuratorka: Joanna Szumacher

Byle do wiosny #1: Katarzyna Justka

Muzeum Sztuki w Łodzi

30 października 2015

godzina 19.00
bilety: 8 zł
EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.