poniedziałek, 14 września 2015

Transgresje ruszają w październiku w Toruniu


W październiku w Toruniu odbędzie się nowy festiwal TRANSGRESJE. Usłyszymy i zobaczymy takich artystów jak Zamilska, Jerzy Mazzoll, kIRk czy Marcin Masecki.Czy można zauroczyć się dźwiękiem prasy mimośrodowej, zagrać na fortepian i wtryskarkę hydrauliczną lub stworzyć bit wraz ze spawarką? Już wkrótce dowiecie się, że można. W październiku Toruń stanie się sceną dla oryginalnego wydarzenia muzycznego.

W ramach Festiwalu TRANSGRESJE odbędzie się futurystyczny i eksperymentalny spektakl dźwiękowy „BUNT MASZYN”. Miejscem, w którym będziemy świadkami owego buntu będzie hala fabryczna na terenie dawnego zakładu produkcyjnego ELANA w TORUNIU. W koncercie weźmie udział dziewięciu muzyków, a każdy występ będzie elementem linii produkcyjnej - konkretnym stanowiskiem pracy. Muzycy stworzyli wyjątkowe kompozycje, w dużym stopniu na podstawie nagranych wcześniej dźwięków w fabryce Apatora. Dodatkowo wykorzystają też naturalny pogłos pustych hal fabrycznych i korytarzy. Wartość artystyczną wzbogacą sztuki wizualne. A wszystko odbędzie się przy dopuszczalnym obciążeniu posadzki do 5000 kg/m2.


Do udziału w koncercie zaproszeni zostali:
ZAMILSKA, Marcin Masecki, Z'EV, Mazzoll + HATI, Steve Nash, PURE, kiRk, Wilhelm Bras oraz Pchełki.

Koncert odbędzie się w ramach pierwszej edycji festiwalu TRANSGRESJE, prezentującego najświeższe trendy z pogranicza muzyki współczesnej i elektronicznej, field recordingu, sztuk wizualnych i architektury.


Koncert multimedialny to jednak nie wszystko co oferują organizatorzy. W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu będzie można odsłuchać wystawę dźwiękową, zobaczyć premierę filmu o wybitnym i charyzmatycznym muzyku Z’EVie, a także wziąć udział w koncertach Throbbing Wafle oraz Lautblid. W mieście pojawią się instalacje dźwiękowe, zaś wieczory wypełnią rytmiczne afterparty, których gospodarzami będą ZAMILSKA, L.U.C i MARGAŃSKI (Trójka Polskie Radio)Kiedy? 8-11 października

Gdzie? Toruń, była Hala Fabryczna zakładu ELANA, Centrum Sztuki Współczesnej, Klub NRD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.