piątek, 18 września 2015

GIGOWA POLECAJKA: Natalia Nykiel w trasie koncertowejPod koniec września rusza trasa koncertowa Natalii Nykiel. Autorka Lupus Electro wystąpi w dziewięciu miastach. Promować będzie swój ubiegłoroczny album i tegoroczną wersję deluxe debiutanckiej płyty.Ponad 52 tysiące fanów na facebooku, a dowód ledwo wskazuje 20 lat na karku. Natalia Nykiel robi ogromną karierę, bo inaczej o tym, co się wokół niej obecnie dzieje, mówić się nie da. Uzdolniona piosenkarka z Mrągowa ogłosiła jesienną trasę koncertową i ta trasa naprawdę robi wrażenie. 

Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź, Białystok, Katowice, Kraków, Lublin i Gdańsk. Największe miasta w kraju gościć będą Natalię, a same kluby wydają się mówić: fanów będzie bardzo dużo

Ale czy można się temu dziwić? Jeśli ktoś nagrywa utwór, który na youtube osiąga milionowe liczy odtworzeń („Bądź duży” to ponad szesnaście milionów, „Wilk”? Ponad 1.5 miliona!), zaskoczenie nie powinno mieć w ogóle miejsca. I tak jest z Nykiel własnie, finalistką the Voice of Poland w 2013 roku, dzięki któremu programowi wybiła się ponad przeciętność, osiągając po prostu sławę.


Sława. To słowo klucz w jej przypadku. Sława może wyrządzić sporo złego, zwłaszcza wśród osób młodych, a Natalia Nykiel jest jeszcze bardzo młoda. Dwadzieścia lat, popularność, którą musi nosić na barkach jak główny bohater Shutter ducha swojej ofiary. Czy autorka Lupus Electro sobie z tym poradzi? Na tę chwilę wygląda na to, że... tak. Bo radzi sobie całkiem nieźle. 

Porównywana do Rity Ory, Katy B, Brodki czy Ellie Goulding Natalia Nykiel zaufała dużym nazwiskom ze świata polskiej muzyki rozrywkowej. Hiciarskie bity ukręcił jej Michał Król („Fox”), teksty napisali „Budyń”, Nosowska, Kozak. To dużo i to gwarantowało już swego rodzaju fejm piosenkarki, dla której nie bez znaczenia był udział w talent show Telewizji Polskiej, bo potem przyszedł kontrakt z Universal. 

A Universal, jak każdy wie, dużą wytwórnią jest. I dużo daje. I tak się stało, bo jesienne koncerty będą głośną sprawą. Warszawska Stodoła, wrocławski Eter, do tego Eskulap w Poznaniu czy Scenografia w Łodzi. To ogromne przestrzenie, które od 29 września do początku listopada będą się wypełniać fanami Natalii Nykiel.

A autorka ubiegłorocznego Lupus Electro promować będzie ten album wydany niedawno w wersji deluxe. Deluxe, bo oprócz regulaminowej odsłony płyty Natalia Nykiel dorzuciła remiksy znanych i uznanych producentów. 
***

Wojciech Rembliński

POLECAMY LEKTURĘ:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.