piątek, 18 września 2015

GIGOWA POLECAJKA: Mostly Other People Do The Killing w Pardon, To Tu

 Mostly Other People Do The Killing, fot. mat. prasowe
Prawdziwe święto be-bopu już 1 października w stołecznym Pardon, To Tu.


Projekt Mostly Other People Do The Killing nigdy nie powstałby, gdyby nie znajomość kontrabasisty Moppy Elliotta i trębacza Petera Evansa jeszcze z czasów edukacji obu panów w Oberlin Conservatory of Music w Ohio. Szkoła ta wykształciła całe szeregi laureatów Grammy (jak oboista Alex Klein) oraz wielu wielkich kompozytorów i  instrumentalistów – także tych bardziej współczesnych, jak Karen O z Yeah Yeah Yeahs (historia tego zespołu również ma swoje źródło właśnie na tej uczelni – przypadek?).

Nic więc dziwnego, że Matthew (bo tak brzmi prawdziwe imię lidera zespołu) imponuje otwartym umysłem i niezwykłym zacięciem w improwizacjach. Wkrótce po pełnym magii spotkaniu panowie przenieśli się do o wiele większego miasta – Nowego Jorku, gdzie poznali resztę ekipy. Kwartet od tego czasu wystąpił na najważniejszych i najbardziej prestiżowych scenach na całym świecie, zarażając swoją energią tysiące słuchaczy. Ich muzyka to fuzja wszystkiego, co najlepsze w czarnej muzyce lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wyciągając esencję z okresu, kiedy jazz osiągnął swoje powojenne apogeum, kwartet nie zapomniał o radości, świeżości i lekkości brzmienia.

Od momentu zawiązania się projektu, muzycy wydali 7 albumów (w tym jeden z gatunku live). Najszerszym echem odbiła się pochodząca z 2007 roku płyta Shamokin!!!, która dzięki entuzjastycznym recenzjom została uznana przez branżowe magazyny za jeden z najlepszych albumów roku. Pochodzące z niej utwory być może będziemy mogli usłyszeć podczas zbliżającego się wielkimi krokami koncertu nowojorczyków w stołecznym Pardon, To Tu. Głównym powodem wizyty będzie jednak nadchodząca płyta Mauch Chunk, która z pewnością zdominuje grany na żywo materiał.


W Warszawie panowie wystąpią w składzie: Moppa Elliott – kontrabas, Jon Irabagon – saksofon, Ron Stabinsky – fortepian oraz Kevin Shea – perkusja. Wróży to nie tylko niezapomniane emocje, ale i świetną zabawkę z dużą dawką genialnego poczucia humoru. A że kwartet raczej stroni od wiernego odwzorowywania studyjnych wersji utworów, przygotujcie się na sporą dozę muzycznych zaskoczeń. Wszystko to okraszone wirtuozerskim jazzowym feelingiem – prawdziwe mistrzostwo świata.

Bilety na koncert MOPDTK można kupować na stronie internetowej Pardon, To Tu lub przy barze na miejscu (Plac Grzybowski 12). Wszystkie osoby, które posiadają legitymacje - seniora, emeryta, bezrobotnego, studenta, ucznia czy nawet rencisty - mogą sobie sprawić taką wejściówkę w niższej cenie (o 10 złotych!!!!!!!!, dacie wiarę?!). Mała uwaga, promocja obowiązuje jedynie w dniu koncertu i tylko jeśli przy wejściu będą jeszcze wolne miejsca.Mostly Other People Do The Killing w Pardon, To Tu
Czwartek, 01.10.2015
Godzina 20.30
Bilety: 40 zł
EVENT: K L I K!

***

Miłosz Karbowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.