piątek, 15 listopada 2013

‎3 Nights with Improvised Music w Pardon, To Tu


Pardon, To Tu zaprasza na kolejne koncerty w ramach "3 Nights with..."







Bilety 1 dzień – 25 zł
Karnet 3 dni – 60 zł

Kolejne muzyczne spotkania z cyklu “3 Nights with… “ w Pardon, To Tu. Tym razem zjedzie do Warszawy niemalże orkiestra. Orkiestra muzyków, którzy od wielu lat współpracują w różnych składach, a najpełniejszy jaki wspólnie tworzą to Resonance Ensemble Kena Vandenmarka. Inicjatorem tego spotkania jest perkusista Michael Zerang, który już kilkakrotnie rezydował w Pardon, To Tu. Warto też wyróżnić dzień trzeci, kiedy to na scenie pojawi się formacja Inner Ear na czele z Mikołajem Trzaską.

Poniedziałek 25 listopada

Część I

Wacław Zimpel – (PL) clarinets
Katarzyna Karpowicz – (PL) koto
Michel Zerang –  (US) drums

Częśc II

Dave Rempis – (US) sax
Michael Zerang – (US) drums

Cześc III

Dave Rempis – (US) sax
Piotr Damasiewicz – (PL) trumpet
Wojciech Traczyk – (PL) bass
Michael Zerang – (US) drums

Wtorek 26 listopada

Dave Rempis – (US) sax
Ken Vandermark – (US) sax
Ksawery Wójciński – (PL) bass
Michael Zerang – (US) drums

Środa 27 listopada

Inner Ear czyli:

Mikołaj Trzaska – (PL) sax, clarinets
Steve Swell – (US) trombone
Per Åke Holmlander – (SE) tuba
Tim Daisy – (US) drums


Można powiedzieć, że osobą odpowiedzialną za stworzenie Inner Ear jest właśnie amerykański saksofonista i kompozytor Ken Vandermark. Choć osobiście nie uczestniczy w projekcie, to z jego inicjatywy muzycy spotkali się po raz pierwszy w 2008 roku w czasie pierwszej trasy orkiestry Resonanse, którego wszyscy są członkami. Wtedy właśnie postanowili powołać do życia kwartet o nazwie Inner Ear. 
Z chicagowskim perkusistą Timem Daisym, Mikołaj Trzaska miał okazję już wcześniej koncertować po Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Również z nowojorskim puzonistą Stevem Swellem Trzaska nawiązał bliższą współpracę, m.in. zagrali wspólną trasę po USA. 

Muzyka, którą wykonuje kwartet, to nic innego jak kontynuacja starej tradycji improwizowanego jazzu, poszerzona o świeże spojrzenie współczesnych muzyków pochodzących z różnych krajów świata. Muzyka kwartetu jest świadectwem, że jazz jest wciąż źródłem inspiracji i nie stał się jedynie dobrze sprzedającym się towarem na rynkach muzycznych. Kwartet łączy rozmaite tradycje - jazz, sonorystykę i muzykę współczesną  Na styku tych tradycji mamy do czynienia z generowaniem nowego, intymnego świata muzycznego. Główną ideą zespołu jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Podczas improwizacji muzycy przyjmują różne rodzaje narracji muzycznej, od roli akompaniatorów, którzy z poszczególnych fraz budują skomplikowane struktury, do roli solistów. 

www.pardontotu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.