sobota, 15 października 2016

GIGOWY PRZEWODNIK: Pardon, To Tu w październiku i listopadzie


Może i tegoroczny sezon koncertowy w Pardon, To Tu do najdłuższych nie należy, ale koncerty, które przygotowali dla fanów jazzu i muzyki improwizowanej właściciele zapewnią ogrom emocji. Rob Mazurek, Mats Gustafsson i Colin Stetson zadbają o to, aby muzyczna jesień w Warszawie stała na wysokim poziomie.2 Nights with Rob Mazurek & Sao Paulo Underground
Wt. & Śr. 25 / 26.10, godz. 20:30, wstęp 49 zł / w dniu koncertu 59 zł
Bilety: Ticketpro, EMPiK, Mediamarkt, Saturn, Evenea, Going
Rob Mazurek, compositions, cornet, electronics
Guilherme Granado , keyboards, sampler, synth, voice
Mauricio Takara, cavaquinho, percussion, electronic

Trzonem grupy są Rob Mazurek i Mauricio Takara, brazylijski multiinstrumentalista, ale nie mniej ważny jest klawiszowiec i wokalista Guilherme Granado. Idea, która od początku przyświeca projektowi i jest nader konsekwentnie rozwijana, to fuzja brazylijskiej tradycji muzycznej z jazzem i laptopowymi manipulacjami. Sao Paulo Underground przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej ich najnowszy, piąty, wydany we wrześniu album ‘Cantos Invisiveis’ wydany przez Cuneiform Records.
Trio to, to pełna energii postmodernistyczna orkiestra, naznaczona połyskującymi strukturami dźwiękowymi, uwodzicielskimi uderzeniami elektroniki, bezwstydnie pięknymi melodiami, dużą dozą improwizacji oraz zaciekłą radością.
Lider grupy, Rob Mazurek podobno jest jednym z najbardziej fascynujących współczesnych improwizatorów. Trębacz, kornecista, kompozytor – łączony jest ze sceną chicagowską, zakorzenioną w tradycji hard bopu. To także założyciel kolektywu Chicago Underground i zespołu Isotope 217. Współpracował z takimi artystami jak Tortoise, Sam Prekop, Gastr del Sol, Stereolab, Pan American, Brokeback czy Tigersmilk.
  
EVENT: K L I K!
EVENT: K L I K!

Colin Stetson Solo
Śr. 02.11.2016 godz. 20:30, wstęp 59 zł /  w dniu koncertu 69 zł
Bilety: Ticketpro, EMPiK, Mediamarkt, Saturn, Evenea, Going
Z wielką radością i dumą możemy potwierdzić i ogłosić, że na początku listopada po raz drugi wystąpi w Pardon, To Tu wielki artysta, saksofonista Colin Stetson, który w swojej karierze wydał nie tylko wybitne solowe płyty, ale też współpracował z takimi artystami jak Bon Iver, Arcade Fire, Mats Gustafsson, Tom Waits, TV On The Radio, The National. 

„Określany mianem „wizjonera saksofonu” muzyk osiągnął poziom arcymistrzowski w grze na saksofonie basowym. Dzięki użyciu rozlicznych technik – począwszy od oddechu permanentnego, przez wykorzystanie rozlicznych możliwości perkusyjnych tego oryginalnego instrumentu po wokalizy – bez wykorzystywania elektroniki i jakichkolwiek dodatkowych efektów stworzył, jak pisał w recenzji Kajetan Prochyra: od pierwszych dźwięków maluje on barwami bardzo oryginalnymi, charakterystycznymi i przy tym komunikatywnymi. Gdy wsłuchać się w nią – od początku do końca – maluje się oto kosmos niezwykły.” – Jazzarium.pl

O płycie "New History Warfare Vol. 3" – portal Jazzarium.pl:
„Jego najnowsza plyta ‚New History Warfare Vol. 3: To See More Light’ jest ostatnia częścią solowego projektu Stetsona. Znów opowieść powstała na żywo, zbudowana z „pierwszych tejków” każdej z „piosenek”, nagrań przy użyciu bogatej palety mikrofonów. Całość, podobnie jak w poprzednich odcinkach zmiksował znany producent muzyki elektronicznej i elektroakustycznej Ben Frost. Tym razem na krążku usłyszymy dograny w czterech utworach głos Justina Vernona znanego szerzej jako Bon Iver. Wśród kompozycji Stetsona znalazł się jeden utwór innego autora: „What Are They Doing In Heaven Today” – teksańskiego czarnoskórego pieśniarza, tworzącego w pierwszej połowie XX wieku – Washingtona Phillipsa.”

„…z pomocą technik oddechowych robi ze swojego instrumentu niezwykły naturalny syntezator, a sposób, w jaki wykorzystuje na płycie głosy Laurie Anderson i Shary Worden z My Brightest Diamond, wskazuje na to, że facet ani na moment nie traci kontroli nad całością, ma wizję. Poza szerokimi plecami w show biznesie, rzecz jasna…” – Bartek Chaciński (Polityka / Nokturn / HCH)
EVENT: K L I K!

2 Nights with Mats Gustafsson NU ENSEMBLE
Śr./Czw. 09-10.11.2016, godz. 20:30, wstęp 79 zł / w dniu koncertu 89 zł / karnet 149 zł
Bilety: Ticketpro, EMPiK, Mediamarkt, Saturn, Evenea, Going


Założony w 2007 r. przez saksofonistę Matsa Gustafssona 12-osobowy "NU Ensemble" przyjedzie do Pardon, To Tu na dwudniową rezydencję i zaprezentuje naszym gościom m.in. dwa najważniejsze utwory tej orkiestry pt. "Hidros 6" (hołd dla Little Richard) i najnowszy, premierowy utwór pt. "Hidros 7", który jest hołdem dla geniuszu Franka Zappy. 

Dodatkowo, podczas tej rezydencji będziemy mogli usłyszeć pięć mniejszych, aczkolwiek równie ważnych koncertów, m.in. The Thing z Joe McPhee oraz Mariam Wallentin (wokalistką Wildbirds & Peacedrums) z tubistą Per Åke Holmlander.

Zapraszamy bardzo serdecznie na te dwa wyjątkowe wieczory, które każdemu zostaną na długo w pamięci.

Dzien 1 (09.11.2016)

I. Set: Jon Rune Strøm Solo
II. Set: The Thing & Joe McPhee
III Set: Mats Gustafsson's NU Ensemble plays Hidros 6 - Music & Lyrics of Little Richard

Dzien 2 (10.11.2016)

I. Set: Christer Bothén & dieb13 
II. Set: Mariam Wallentin & Per Åke Holmlander
III. Set: Agustí Fernández / Anders Nyqvist / Kjell Nordeson
IV. Set: Mats Gustafsson's NU Ensemble plays Hidros 7 - Music & Lyrics of Frank ZappaEVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.