piątek, 8 lipca 2016

kIRk w Pardon, To Tu


12 lipca w Pardon, To Tu wystąpi kIRk. Warszawska formacja zaprezentuje się w nowym, rozszerzonym o Antoninę Nowacką składzie. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością. 

O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Oba albumy zespołu zajmowały wysokie miejsca we wszystkich podsumowaniach płyt roku 2011 i 2013, a Gazeta Wyborcza i portal Culture.pl wymieniają kIRk w swoich zestawieniach najciekawszych krajowych zespołów niezależnych. 

Przez lata działalności trio współpracowało z brytyjskim gigantem techno Si Beggiem i afrykańskim raperem Artem Melody, a także gościło na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor i na scenach takich festiwali jak OFF, Open'er czy Satta Outside.

kIRk jako kwartet swój pierwszy oficjalny koncert zagrał 19.03.2015 w Trójce w studio im. Agnieszki Osieckiej. Zespół podjął decyzję, by kontynuować i rozwijać tę formułę. Nadchodzące występy będą wyzwaniem - tak dla czwórki muzyków, jak i dla słuchaczy.

Paweł Bartnik - elektronika
Olgierd Dokalski - trąbka
Filip Kalinowski - gramofon
Antonina Nowacka - wokal

Bilety

są dostępne w 'Pardon, To Tu' przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce'. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje - za okazaniem ważnej legitymacji - na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. 'wejściówki' można zakupić wyłącznie przed samym koncertem 'na bramce' (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

Dyskografia:

Hitch Hike Fuckerzzz (Neue Heimat 2004)
Droga na Ostrołękę (Noodles Institute of Technology 2005)
Pitchy Pitch (Coin Operated 2006)
Na ramię broń (Ghettofuck 2007)
Karton+ (Ghettofuck 2007)
About Simple Things (16 Wersów 2009)
Msza święta w Brąswałdzie (InnerGuN 2011)
Pył (Memories of the Ghost 2012)
Zła krew (InnerGuN / Oficyna Biedota 2013)
III (Asfalt Records 2015)

kIRk [PL]
Wtorek, 12.07.2016, g. 20:30
Bilety: 25 PLN
EVENT: KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.