poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Lotto promują „Elite Feline” w Pardon, To Tu


17 kwietnia Lotto promować będą w Pardon, To Tu najnowszy album Elite Feline. 


Najnowszy album LOTTO, który na żywo przedstawią w Pardon, To Tu ukaże się już w kwietniu nakładem Instant Classic, a zatytułowany jest „Elite Feline”. Tym razem w wersji LP i CD wydawnictwo wypełnią dwa utwory. Debiutancki album LOTTO pt. "Ask the dust" zebrał świetne recenzje i był przykładem bardzo świeżego (choć zarazem ciężkiego i dusznego) podejścia do improwizacji. 

Łukasz Rychlicki - gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN, z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet Salto. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Razem z Pawłem Szpurą i Mikołajem Trzaską tworzą trio Freegate.

Mike Majkowski - kontrabasista. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i za granicą. Jest członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas koncertu na OFF Festivalu w 2012 roku. Razem z Jimem Denleyem tworzy duet Blip. Obecnie występuje w trio razem z legendarnym Hailu Mergia (Etiopia) i Tonym Buckiem. Jest autorem dwóch płyt solowych.

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, co sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem zespołów takich jak Cukunft, czy Hera.


Koncert LOTTO [ Rychlicki / Majkowski / Szpura] - Premiera płyty „Elite Feline”
17.04.2016
godz. 20:30
wstęp 25 zł
EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.