poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Jon Irabagon Trio w środę w Pardon, To Tu


Środa w stołecznym Pardon, To Tu zapowiada się bardzo interesująco. Do Warszawy przyjedzie Jon Irabagon, a na scenie klubokawiarni przy placu Grzybowskim wystąpi jego trio. Trio rewelacyjnych muzyków, którzy rozpoczęli wspólną karierę w 2010 roku od publikacji świetnie przyjętego albumu „Foxy”. Jon Irabagon, lider grupy, to utalentowany saksofonista, laureat prestiżowej nagrody im. Theloniusa Monka, doceniany zarówno przez współpracujących z nim muzyków jazzowych tej klasy, co Herbie Hancock czy Dave Douglas jak i artystów, związanych z gatunkami odległymi od jazzu, takich jak Billy Joel czy Lou Reed.
Jon Irabagon - saksofon
Barry Altschul - perkusja
Mark Helias – bas


Na osobną uwagę w zespole zasługuje legenda amerykańskiego jazzu Barry Altschul. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. XX u boku Chicka Corei, a wśród nazwisk, z którymi grywał, pojawiają się takie gwiazdy jak Anthony Braxton czy Lee Konitz. Trio Irabagona to pierwszy od ponad dwóch dekad skład, w którym Altschul występuje na żywo. Mimo ukończonych 70 lat prezentuje znakomitą formę i wciąż należy do grona najbardziej elektryzujących i twórczych perkusistów na świecie. Składu zespołu dopełnia basista Mark Helias, znany między innymi ze wspólnych nagrań z artystami tej miary co Anthony Braxton czy Cecil Taylor, ceniony także jako lider własnego tria Open Lose.

Jon Irabagon Trio przedstawia muzykę o chłodnym brzmieniu, pełnym niepokoju i poczuciu alienacji w wielkomiejskiej przestrzeni. Wyeksponowany saksofon buduje napięcie, przywodzi na myśl Nowy Jork, ze swym brakiem wytchnienia, pustką i samotnością. Samego Jona Irabagona możemy pamiętać z niedawnego koncertu w Pardon, To Tu jednej z najbardziej szalonych grup w świecie muzyki improwizowanej - Mostly Other People do the Killing. .


Koncert JON IRABAGON TRIO
Śr. 13.04.2016 
godz. 20:30 
wstęp 40 zł
EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.