środa, 9 marca 2016

GIGOWA POLECAJKA: Bestial Mouths i Otchłań w Chmurach
Bestial Mouths wpadają do Warszawy promować swój najnowszy album Heartless. 29 marca wystąpią w Chmurach, a Amerykanom towarzyszyć będzie Otchłań.Słowo „najnowszy” często może oznaczać - wydany miesiąc, dwa, pół roku temu. W przypadku amerykańskiego kwartetu właściwym określeniem byłoby chyba „jeszcze gorący”, bo trzeci studyjny długograj ukazał się dokładnie 4 marca. Auć, jeszcze parzy, ale parzy też swoim dzikim, pełnym napięcia brzmieniem. 29 marca będzie się można o tym przekonać osobiście.

Debiutowali w 2011 roku za sprawą Hissing Veil, synth-punkową makabreską oznajmującą, że w świecie okołogotyckiej elektroniki pojawiła się formacja, na którą warto, a może nawet i trzeba mieć oko. Bestial Mouths potwierdzili tezy stawiane przez znawców w 2014 roku, gdy wydali swój drugi album zatytułowany po prostu Bestial Mouths. Kwartet z Los Angeles udowodnił, że w zimnofalowych rejonach czują się jak ryby w wodzie. BM opierają swoją muzykę na głębokich przesterach na wokalach, które - na dodatek - przez narzucone pogłosy brzmią jakby zostały zawieszone w lodowatej próżni. Do tego psychodeliczne, niemal żywcem z horroru wyjęte syntezatory i industrialna, apokaliptyczna wręcz momentami perkusja. Muzyka Bestial Mouths zupełnie nie pasuje do obrazu słonecznej Kalifornii.

Siłą napędową jest Lynette Cerezo, której głos i wokalna charyzma zniewalają od pierwszego odsłuchu. Czy tak samo jest podczas koncertów? Cóż, wypadałoby sprawdzić! Albumowo jest to totalnie mroczna bomba, która może eksplodować w każdym możliwym momencie.


Przed Bestial Mouths wystąpi Otchłań, czyli zespół, o którym można znaleźć tylko dwie informacje, dwie na dodatek takie same. Plus brak utworów do sprawdzenia. Plus notka, że powiązania z Black Coffee i Brygadą Kryzys. I na dodatek noise i free jazz. Brzmi ciekawe? Oj bardzo. Nie widziałem jeszcze Otchłani na żywo, więc wizyta w Chmurach może być dobrym, albo może i bardzo dobrym pomysłem. Zachęcam szczególnie mocno. 

29 marca 2016, Chmury
godzina 20.00
bilety: 20 zł
EVENT: K L I K!

***

Bartosz Lachowicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.