sobota, 19 grudnia 2015

PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: Nasiono Records


Grudzień trwa w najlepsze, więc Płytowy Grudzień nie może być gorszy. Kolejne paczki (dwie) przygotowaliśmy razem z Nasiono Records. Trójmiejska oficyna dla naszych czytelników podarowała bardzo ładne tytuły, w tym jak zawsze... A zresztą sprawdźcie sami!Ten rok do najgorętszych w dziejach Nasiono Records nie należał, choć trójmiejska oficyna otworzyła swój sublabel Na Siano Records. Jak nazwa wskazuje, wytwórnia stawia na zespoły związane z festiwalem Na Siano Sunrise. Ten rok to jedynie Popsysze, Pure Phase Ensemble 4, Rara. Co nie oznacza, że Nasiono próżnowało. Mijający rok to nacisk na ogromną ilość koncertów i niezłe zapowiedzi: między innymi nowego albumu Asi i Kotów na 2016. A że Nasiono to wytwórnia z tradycjami, a na dodatek bardzo lubiana i szanowana, mająca w swoim katalogu takich artystów jak wspomniana Joanna Kuźma, Kiev Office, Ampacity, The Shipyard czy The Sunlit Earth, to należy na bieżąco śledzić to, co się u nich dzieje! 


Popsysze - Popsute
Drugie długogrające wydawnictwo tria Popsysze. Grupa z Trójmiasta trzy lata szykowała następcę Popstory, więc Popsute zostało odpowiednio dopiszczone. Trzynaście pełnokrwistych rock and rollowych hitów, które pewnie koncertowo brzmią jeszcze lepiej niż na płycie. A że płyta jest oparta na mocno chwytliwych melodiach, to na gigach musi być niezła zabawa. Kto nie może trafić na Popsysze w wersji na żywo, powinien posłuchać albumu. 

Snowid - Legendy
Odkrycie ubiegłego roku. Artysta-ikona SpaceFestu 2014. Psychodeliczna muzyka i teksty oparte na prasłowiańskich wierzeniach. A wszystko utrzymane w dość ciekawej formie - półnagi brodacz (bez koszulki, w spodniach jedynie) grający połączenie post-punku i elektroniki spod znaku digital hardcore czy po prostu syntezatorowego noise'u. Można było nie załapać się na hype, ale jeśli ktoś tego nie zrobił i nie słyszał wcześniej o Snowidzie, powinien mieć wyrzuty sumienia!

Pure Phase Ensemble 4 (ft. Mark Gardener) - Live at SpaceFest!
To już czwarta odsłona Live at SpaceFest!, czyli kombo Pure Phase Ensemble w akcji. Tym razem Karol Schwarz zaprosił do gry Marka Gardnera z Ride, który otrzymał tytuł dyrektora muzycznego całego przedsięwzięcia. A kto znalazł się w składzie PPE? Standardowo Ray Dickaty (także dyrektor muzyczny), Jacek Rezner i Kamil Hordyniec z Wilgi, Michał Pydo (Hatifnats), Michał Stolc z Ciszy nocnej i Karol Schwarz. To z czystych informacji, bo jeśli chodzi o muzykę, to, jak zawsze w przypadku Live at SpaceFest!, otrzymujemy psychodeliczną i marzycielską dawkę kosmicznej improwizacji. 

***

Wszystko, co musicie zrobić, to wysłać nam maila na nasz specjalny adres: plytowygrudzien@fyh.com.pl. W tytule musicie napisać „Konkurs świąteczny: nazwa wytwórni, której płyty rozdajemy” (w tym wypadku „Konkurs świąteczny: Nasiono Records”). A w treści maila musicie odpowiedzieć na proste pytanie: „Jaki jest Twój album roku?”

W każdej serii będziemy przedstawiać inne wytwórnie i inne albumy. Odpowiedzi możecie do nas przysyłać od dzisiaj do 23 grudnia. W Wigilię wielkie rozwiązanie całości. Podawane przez Was albumy nie muszą być związane z daną wytwórnią. Chodzi o wszystkie wydawnictwa, które ukazały się w 2015 roku.

***

Ho, ho, ho!

Bartosz Lachowicz

POLECAMY LEKTURĘ:

PŁYTOWY GRUDZIEŃ W FYH: wszystkie paczki
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Nasiono Records
RECENZJA: Snowid - Legendy
CZYNNIKI PIERWSZE: Kiev Office - Statek Matka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.