środa, 2 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe LiteryZłe Litery do Warszawy przyjadą z odległego Torunia. Aby przy ich stoisku w Pardon, To Tu pojawiły się tłumy, prezentujemy rozmowę z Michałem Supczińskim. 
Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy odbędzie się już 12 grudnia.


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Wszystkie kasety, jakie wydaliśmy od początku działania, czyli od kwietnia tego roku.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Złych Liter? 

Nasz katalog obejmuje do tej pory sześć wydawnictw. Rara, czyli podróż w gitarowe marzenia, Święto Zmarłych z podziemnym przekazem, pierwsze EP toruńskiej post-punkowej Jesieni oraz rzeczy najnowsze: forest-punkowy album zespołu Wyrąb Lasu, stoner-rockowa Diuna i zapis kontrowersyjnego performance wyjątkowego riot-duo SIKSA. Wszystko na kasetach.


Co planujecie na 2016 rok?

Już w lutym będzie można posłuchać kasetowej wersji doskonałej Melisy, Hubert Wińczyk zaprezentuje swój materiał jako DJ Nasłuchujący moHikanin (wraz z malarzem Grzegorzem Bożkiem), pojawi się też elektroakustyczny projekt z Katowic, czy może raczej z kosmosu - Makemake. W planach na później prawdopodobnie kolejne objawy twórczości z Torunia, w tym druga płyta Święta Zmarłych.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Przede wszystkim odbieram ten czas jako wielką naukę, a czasem i nauczkę. Nawet jak chęci są wielkie, to czasem coś idzie nie po myśli i trzeba na to wziąć poprawkę. Ale rekompensuje to wynik - świetni ludzie, zespoły, rozmowy; mnóstwo dobrej energii. Rok debiutu raz na wozie, a raz nie - ale to napędza tylko człowieka na przyszłe działania.

A jako słuchacz?

Poprzedni jakoś bardziej mi przypadł do gustu. Na pewno też mniejszą uwagę zwracałem na to, co się dzieje dookoła, szczególnie za granicą. Jeśli chodzi o polskie gitary, to na pewno Złota Jesień i Melisa, dwa bardzo dobre albumy. Poza tym to chyba częściej w tym roku robiłem muzykę niż jej słuchałem. Choć tak po prawdzie, to płyta roku dla mnie jest jedna - Syny.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.