sobota, 5 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Music is the Weapon


7 dni do Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego. Tym razem rozmawiamy z Bartoszem Borowskim, założycielem wytwórni Music is the Weapon, którego co prawda w Pardon, To Tu nie będzie, ale będą płyty wydane przez tę trójmiejską oficynę.12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Na naszym stoisku możecie spodziewać się przekroju katalogu, około kilkunastu pozycji staroci, ale także te najnowsze pozycje.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Music is the Weapon? 

Ten rok był dla nas dużo spokojniejszy niż dotychczas, skupiliśmy się głównie na rzeczach mocno niszowych i małych nakładach. Na dzień dobry poszła Nowa Ziemia, czyli solowy projekt Artura Krychowiaka znanego z God's Own Prototype. Później mój nowy projekt Lonker See założony z Asią z Kiev Office i 1926, we wrześniu trzecia płyta duetu Borowski/Miegoń i 31 października warszawsko-poznańska kolaboracja o mocno mylącej nazwie Melisa. Niestety nie wszystkie z tych pozycji będą na targach, ponieważ Lonker See w zasadzie się wyprzedało.


Co planujecie na 2016 rok?

W 2016 na 99% procent ukaże się długo już wyczekiwany album 1926, z tego co wiem, jest również szansa na coś nowego od Bad Light District, może Also With Razors. My jako wytwórnia na szczęście planujemy z dnia na dzień, więc sami jesteśmy ciekawi, co przyniesie nowy rok.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijający rok jako wydawca?

Jak już wspominałem wcześniej, ten rok był dla mnie bardzo spokojny, ale też takie było założenie. Czasami człowiek musi odparować, żeby znów znaleźć motywację do tej nierównej walki. 

A jako słuchacz?

Jako słuchacz muszę przyznać, że wiele płyt mi się podobało, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć, aby coś zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Z rzeczy, które mi się podobały, to na pewno nowe Disappears, Moon Duo czy Follakzoid, z elektroniki na pewno Leftfield, a po koncercie Offiee Algiers. Prawda jest jednak taka, że jakoś, kolokwialnie rzecz ujmując, nic mi dupy nie urwało.

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!


POLECAMY LEKTURĘ:
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: too many fireworks
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: BDTA
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pionierska Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Trzecia Fala
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: AltanovaPress
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: MonotypeRec.
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe Litery
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Requiem Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Mik Musik
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Wounded Knife
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Bocian Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.