piątek, 2 października 2015

Jesienna trasa koncertowa Piotra Kurka i Starej Rzeki


Stara Rzeka i Piotr Kurek znów we wspólnej trasie. Koncerty ruszą już 7 października w Warszawie.
07.10 Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny 
08.10 Łódź, 6 Dzielnica
09.10 Poznań, Dragon 
29.10 Kraków, Klub Alchemia 
30.10 Radom, Czytelnia Kawy 
31.10 Lublin, DDK Węglin


Ponadto Stara Rzeka zagra:
10.10 Gdańsk, Żak
23.10 Zemlika Festival (Łotwa)
24.10 Kalisz, Ambient Festiwal
13.11 Wrocław, Biedopad Festiwal

Stara Rzeka
Projekt muzyczny założony przez Kubę Ziołka (muzyk znany m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T'ien Lai, Kapital). Zespół zainteresowany fuzją natury i techniki tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz głosu. Formuła koncertów jest dość otwarta, uzależniona od miejsca, czasu, instrumentarium i nastroju. 

Do tej pory wydany został jeden album "Cień chmury nad ukrytym polem", który ukazał się na CD i na winylu nakładem Instant Classic oraz na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records). Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadcząsłowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, TMobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Projekt występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie czy Nowym Jorku. Na październik 2015 zaplanowana jest premiera nowego albumu Starej Rzeki zatytułowanego „Zamknęły się oczy ziemi”


Piotr Kurek

Zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon). Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.