wtorek, 27 października 2015

GIGOWA POLECAJKA: Son Lux w Cafe Kulturalna (+Olga Bell)


Czyżby koncert roku w Kulturalnej? Son Lux w Warszawie wystąpią już 29 października. 


Ryan Lott to artysta najwyższej klasy. Jego warsztat kompozytorski, opanowany do perfekcji przez lata ciężkiej, rzemieślniczej pracy jako twórca muzyki do reklam oraz muzyki filmowej, z roku na rok ewoluuje w kierunku, który wymyka się spod wszelkich definicji. Jedni nazwą to trip-hopem, inni avant-popem, jeszcze inni po prostu eksperymentem. I każda odpowiedź w zasadzie będzie dobra – bo paleta inspiracji, jaka kryje się za projektem Son Lux jest naprawdę imponująca. 


Amerykański zespół, bo o takim chyba można mówić od czasu wydania ostatniej płyty – wcześniej funkcjonował jako projekt solowy, tylko koncertowo wspomagany przez innych muzyków, imponuje przemyślanymi kompozycjami z wielowarstwową strukturą. Nic więc dziwnego, że wydany w czerwcu tego roku album Bones spotkał się z tak entuzjastycznym odbiorem. Równie wiele pozytywnych komentarzy przyniósł niedawny występ Son Luxa na OFF Festivalu, gdzie totalnie zaczarował zgromadzoną pod sceną publiczność. Do wszystkich tych, którzy już zdążyli zatęsknić za Ryanem, albo żałują, że nie zobaczyli go w Katowicach pomocną dłoń wyciąga stołeczna Cafe Kulturalna. To tu już w czwartek wydarzy się prawdziwa magia – a przynajmniej wszystko na to wskazuje. 


Wspierający Lotta już nie tylko na scenie, ale także w studio gitarzysta Rafiq Bhatia oraz perkusista Ian Chang również mają bardzo bogatą muzyczną przeszłość. Ten drugi występował wcześniej z Landlady i Body Language, a pierwszy z powodzeniem nagrywa również solo (sprawdźcie epkę Strata!). Jeżeli dołożyć do tego przyjaźń lidera zespołu z Sufjanem Stevensem, z którym współtworzy mistyczny Sisyphus, to otrzymujemy trio, które nie dość, że udziela się na wielu frontach, to jeszcze potrafi przekuć doświadczenie zdobyte w trakcie muzycznych mariaży na genialny efekt w trakcie wspólnego spotkania na scenie. Tym bardziej więc tego koncertu zwyczajnie nie wypada nie zobaczyć.

***

Miłosz Karbowski

Kto: Son Lux (+ support: Olga Bell)
Gdzie: Cafe Kulturalna (pl. Defilad 1, Warszawa)
Kiedy: czwartek 29 października 2015 start: 22:00
Bilety: II pula w cenie 45 zł dostępna na bramce bezpośrednio przed koncertem 
Event: K L I K!

ROZWIĄZANIE KONKURSU:
Zaproszenie na koncert otrzymują Emilia Warcholak i Anna Bzdoń. Prosimy o kontakt z nami przez wiadomość na facebooku.

POLECAMY LEKTURĘ:
RECENZJA: Sisyphus - Sisyphus
RECENZJA: s/s/s - Beak & Claw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.