niedziela, 27 września 2015

Joanna Szumacher i Wilhelm Bras podczas najbliższej Fali Dźwięku


Trzydziesta czwarta odsłona koncertowego cyklu Fala Dźwięku już w najbliższą niedzielę, 4 października. W stołecznym klubie LAB wystąpią Joanna Szumacher i Wilhelm Bras.


JOANNA SZUMACHER

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystka sztuk wizualnych, współwłaścicielka kasetowej oficyny wydawniczej -Super- ukierunkowanej na muzykę eksperymentalną. Organizatorka koncertów, w tym łódzkiego cyklu „Byle do wiosny”, prezentującego najciekawsze zjawiska z różnych scen niezależnych. Występowała w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Opolu oraz w podczas Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku. Wspólniej z Izabelą Robakowską tworzy performatywno-muzyczny duet Smutne Kobiety (field recording, noise, free-impro), a z Mikołajem Tkaczem trap-noise'owy kolektyw BETON. 
Jesienią nakładem Requiem Records ukaże się jej wydawnictwo przygotowane wspólnie z Pawłem Cieślakiem. 
WILHELM BRAS


Artysta dźwiękowy występujący często pod pseudonimem Wilhelm Bras; eksperymentujący muzyk, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy instrumentów analogowych. Miłośnik brzmień ekstremalnych.

Zainteresowany obecnie społecznymi i przestrzennymi kontekstami muzyki, fenomenologią audiosfery i akustyką, zjawiskami losowymi, konceptualizmem, lenistwem i nudą, działaniem pozornym oraz psychodelią. Używa wielu narzędzi: DIY electronics, wideo, fotografii, buduje instalacje i instrumenty.

Jako Tropajn koncertuje w przestrzeni publicznej, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych i wiejskich. W muzyce porusza się w obszarach improwizowanej elektroniki, elektroakustyki, ambientu i noise'u. Posługuje się strukturami algorytmicznymi i preparowaną gitarą w środowisku syntezy modularnej.

Fala dźwięku nr 34
4.10.2015
g.19.00
wstęp 10 zł

LAB the live act bar – Bracka 25, Warszawa

POLECAMY LEKTURĘ:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.