niedziela, 6 września 2015

Group Rhoda i FOQL w Chmurach


11 września w stołecznej klubokawiarni Chmury wystąpią dwie utalentowane producentki. Najpierw usłyszymy FOQL, która promuje swój niedawno wydany minialbum Hypatia, a jako gwiazdę wieczoru - Group Rhoda. Group Rhoda
(US, Not Not Fun/Night School)

Group Rhoda to solowy projekt z San Francisco, za którym stoi Mara Barenbaum (wchodząca również w skład duetu Max + Mara). Artystka tworzy analogową muzykę elektroniczną spod znaku tropical darkwave i minimal wave. Projekt ten jest wynikiem kilkuletniej podróży w głąb siebie, która to zaowocowała debiutanckim albumem "Out Of Time, Out Of Touch", wydanym w 2012 roku przez brytyjską wytwórnię Night School Records (m.in. Molly Nilsson, Sally Dige, The Space Lady). Za pomocą swojej twórczości Group Rhoda przywołuje obrazy i rytmy, które mają w sobie coś zarówno z atawizmu, jak i z futuryzmu. Jest w tej muzyce pewna urzekająca sprzeczność - minimal wave i postindustrialne krajobrazy łączą się w niej w zaskakujący sposób z tropikalnymi rytmami i charakterystycznym wokalem artystki. Będzie to pierwszy występ Group Rhody w Polsce.


FOQL 
(PL, Enfant Terrible/Pointless Geometry)
FOQL tworzy Justyna Banaszczyk, łodzianka, której styl muzyczny ukształtowało... miasto. W swojej muzyce nie uznaje kompromisów, a dowodem niech będzie wydany przez Pointless Geometey album Black Market Goods, o którym pisaliśmy w samych superlatywach. Na początku września FOQL wypuściła kolejne wydawnictwo, tym razem epkę Hypatia. Jej muzyka opiera się na ciężkiej elektronice, tej spod znaku eksperymentalnej nuty z jednej strony i okołoindustrialnych pocztówek z drugiej.


after:
damsels in distress djs


11 września
Chmury
start: 20
wstęp: 25 zł
EVENT: K L I K 

źródło: mat. prasowe i własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.