czwartek, 25 września 2014

Darkstar obok Lone'a w Kulturalnej


Do Lone'a dołączają Darkstar na imprezę 24 października. 


3 siły promotorskie, 3 headlinerów, wielogodzinna muzyczna uczta nowej elektroniki granej LIVE. 24 października, gdy sezon klubowy w pełni już wystartuje, w Cafe Kulturalnej w ramach projektu Plac Defilad odbędzie się wyjątkowa impreza, na której zagrają 3 perełki najnowszej muzyki, highlighty festiwali na całym świecie, artyści, którzy od lat nie schodzą ze słuchawek koneserów elektronicznych brzmień. Ten line-up stanowił marzenie ekip promotorskich, które łączą siły, by wyprodukować to unikatowe wydarzenie. Za imprezę odpowiadają: Going - czyli społeczność bywalców najważniejszych wydarzeń w mieście wraz z Music Of The Future - czyli autorzy trwającego 3 lata cyklu z najciekawszymi nazwiskami zagranicznej elektroniki - którzy w nowym sezonie klubowym tworzą kolabo o nazwie Going Gigs, oraz Cafe Kulturalna i Plac Defilad, czyli miejsca, których program jest w absolutnej czołówce sceny warszawskiej


Pierwszym z trzech headlinerów, którzy wystąpią na scenie klubu w Pałacu Kultury i Nauki jest LONE wraz z VJ-em Konx-om-Pax. Duet ten zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce swój audiowizualny show promujący jego ostatnią płytę "Reality Testing". Kolejnych artystów poznacie pod koniec września i w pierwszym tygodniu października.

Matt Cutler lepiej znany jako Lone, to jeden z niewielu producentów, którzy umieją połączyć hip-hop i z housem na jednym wydawnictwie nie powodując zgrzytu w uszach słuchaczy. Gdy do sprzedaży trafił jego drugi album "Lemurian" w 2008 roku, Lone nie tylko od razu wzbudził zachwyty takich tuzów sceny elektronicznej jak Kode9, Rustie czy James Holden, ale też trafił do top 10 wydawnictw tamtego roku w opinii wielu magazynów muzycznych. Dzięki wielkiemu sukcesowi płyty i współpracy z należącym do Actressa labelem Werk Discs, Lone trafił w końcu pod skrzydła R&S Recordings, u których wydał chyba swój najbardziej alternatywny album "Galaxy Garden". Mieszając swoje fascynację housem i hip-hopem Matt stworzył tak naprawdę genialny neo-rave'owy projekt, który potwierdził, że artysta nie zna pojęcia ograniczeń muzycznych. Kilka miesięcy temu do sprzedaży trafiło najnowsze wydawnictwo "Reality Testing". Album został świetnie przyjęty potwierdzając, że Cutler jest jednym z najbardziej ekscytujących producentów ostatnich lat. Genialne house'owy "Airglow Fires" opanował parkiety na całym świecie, a do hip-hopowego singla "2 is 8" głową kiwał cały świat. W Warszawie Lone pojawi się ze swoim wyjątkowym audiowizualnym livem. Dając nam szansę odczuć na żywo mieszankę wszystkich muzycznych fascynacji Brytyjczyka. Za część wizualną odpowiadać będzie znany fanom choćby Planet Mu Konx-om-Pax.
Drugą gwiazdą jest Darkstar, aktualnie duet Aidena Whylle i Jamesa Younga. Po odejściu wokalisty Jamesa Buttery'ego dwojka, która od początku istnienia składu odpowiadała za produkcję ich utworów znalazła nową formę swojej twórczości. Mają na koncie dwa albumy. Pierwszy wydany w Hyperdub "North" skrywał w sobie fascynacje nowym brzmieniem dubstepu pod przykrywką melancholijnego synth-popu. Druga płyta wydana w Warp Records pozwoliła muzykom odkryć bardziej akustyczną, instrumentalną część swojej muzykalności. W Warszawie Aiden i James zagrają po raz drugi w historii całkowicie nowy live, który swoją premierę miał podczas 25 urodzin Warpa na krakowskim Sacrum Profanum. Muzycy aktualnie pracują nad nowym albumem, a warszawska publiczność będzie jedną z pierwszych, która będzie mogła usłyszeć co na tej płycie się pojawi.


Projekty graficzne stworzył Skyboat.

2 komentarze:

Zostaw wiadomość.