środa, 29 czerwca 2011

Jedziemy na festiwal: M.I.A. (Heineken Open’er Festival)


Gdy zmieszasz hip-hop z dancehallem, ragga, elektroniką i elementami muzyki etnicznej i wszystko to połączysz ze śliczną, azjatycką urodą, otrzymasz ni mniej ni, więcej tylko M.I.A., czyli jedną z gwiazd tegorocznego Open’er Festivalu.


M.I.A. to Mathangi "Maya" Arulpragasam, urodzona w Londynie, pochodząca ze Sri Lanki wokalistka, kompozytorka, producentka, a także projektantka ubrań. Do tego należy dodać, że pisze dość odważne teksty, poruszające tematy polityczne, często śpiewa o terrorze, biedzie, rewolucji oraz przynależności narodowej. Pojawiła się też na nagrodzonej Oscarem 2009 ścieżce dźwiękowej filmu ”Slumdog Millionare”.

Miała wystąpić pojawić na Openerze 2008, jednak w ostatniej chwili odwołała całą trasę. Oficjalnie było to spowodowane złym stanem zdrowia piosenkarki, prawdopodobnie chodziło o ciąże, która zakończyła się szczęśliwie w lutym 2009. Ale jakoś nie przeszkodziło jej to w zaawansowanej ciąży wystąpić na rozdaniu nagród Grammy.
                   
Do tej pory nagrała 3 płyty: Arular w 2005r, Kala w 2007 i najnowsza Maya z 2010r. W produkcję tego ostatniego zamieszani są min. Rusko, Blaqstarr, Diplo i Switch mocno zakorzenieni w elektronicznej muzyce. Nagrywa dla wytwórni XL Records, która wydaje płyty min. Basement Jaxx, The Prodigy i Dizzee Rascal’a,

M.I.A. charakteryzuje się również ekscentrycznym, kolorowym stylem ubioru, stąd jej wkład w projektowanie odzieży. Widać to na każdym jej teledysku, np. XXXO  z ostatniej płyty:Agnieszka Strzemieczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.