czwartek, 22 września 2016

GIGOWA POLECAJKA: Trzecie urodziny Nowej Jerozolimy


A wraz z Nową Jerozolimą świętować będą Gaiser i Rebolledo oraz znani i lubiani DJ-e, których zawsze mogliśmy oglądać i słuchać w warszawskim klubie.


Zbliża się nieubłaganie to, na co nikt nie czekał. Nikt, poza nowym właścicielem kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 57, którzy za sprawą zakupu wykurzają Nową Jerozolimę z miejscówki. Ale zanim to nastąpi, w centrum Warszawy czeka nas jeszcze kilka dobrych imprez. Najbliższa już 30 września, a Nowa Jerozolima obchodzić będzie jednocześnie swoje trzecie już urodziny. Trzecie? Tak, ten czas szybko leci. W końcu mamy już jesień, już za chwilkę październik.

Koniec września to występ Gaisera i Rebolledo jako głównych gwiazd wieczoru, wizyta Greenbeam & Leon z Gruzji oraz gigi stałych rezydentów Nowej Jerozolimy. Chodzi o Essence, Akme, Leona, Bartosza Smurlika i przede wszystkim Tikę Milano oraz wielu, wielu innych DJ-ów. Ale od początku.

Teoretycznie z dalekiego Michigan, choć tak naprawdę z całkiem bliskiego Berlina do Warszawy podskoczy Gaiser, bo właśnie w stolicy Niemiec od kilku ładnych lat mieszka amerykański producent. Jego techniczny będzie klawym zwieńczeniem trzech lat działalności klubu, a niemieckie, dość chłodne i industrialne naleciałości w stylu Amerykanina sprawią, że poczujemy się jak na najlepszych imprezach w Berlinie. Zamiłowanie do rytmiki u Jona Gaisera wzięło się z wielu lat gry w rockowych składach i również wieloletniej nauce gry na perkusji. To właśnie czynnik, który wyróżnia Gaisera spośród innych producentów, a jego nagrania od 2008 roku wywołują zachwyt ekspertów od techno i elektroniki. Dlaczego od 2008 roku? Bo właśnie wtedy ukazał się debiutancki album Blank Fade. W Nowej Jerozolimie spodziewajmy się dzikiego, choć jednocześnie bardzo spójnego występu. Chociaż tak naprawdę ciężko przypuszczać, co danego dnia Gaiser sobie wymyśli.


Uznany w ubiegłym roku za jednego z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Meksykanów ze świata kultury, Mauricio Rebolledo zahipnotyzuje Warszawę. Od 2002 roku aktywnie gra i tworzy, a zaczynał grać jako rezydent w klubie na plaży La Santanera. Od 2009 roku wydaje albumy, zaczynając od Guerrero, które ukazało się, jak wiele innych jego wydawnictw, w Cómeme. A produkować zaczął, bo brakowało mu utworów, które mógłby wplatać do swoich setów. Warto nadmienić, że Mauricio może pochwalić się dwudziestopięciogodzinnym występem w Mexico City kilka lat temu. Robi wrażenie? Pewnie, że tak. Tak jak i jego muzyka. 


W tym roku Rebolledo wypuścił Mondo Alterado, a krytycy się po prostu roztopili z zachwytu. Trochę brzmi jak Vitalic na ścieżce dźwiękowej do Legendy Kaspara Hausera, trochę idzie w psychodeliczne techno, zostawiając house'owe naleciałości daleko w tyle. Ciekawe, czy w Nowej Jerozolimie wystąpi z własnym materiałem, czy pójdzie w DJ-set. Chyba lepiej by było, gdyby postawił na promocję Mondo Alterado, bo to bardzo mocny materiał.

Cały line-up z podziałem na trzy sceny prezentuje się następująco:GŁÓWNA:

Jon Gaiser LIVE
Kuba Otłowski
Tika Milano
Leon / PL
Akme

BOCZNA:
GREENBEAM & LEON
Bartosz Smurlik
Essence
Solid / Subraum Records b2b Prøpan - Subraum
Tom Palash / Emotional Behavior
Truant

PATIO STAGE:
Rebolledo
Marcin Cudny
LaserBoys: DJ Adam Sadam & Pitti Schmitti 
Kuba Sobczak
The Mockings CLOSING SET

30 września 2016
Nowa Jerozolima
godzina: 23.00
Bilety: od 40 zł
EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zostaw wiadomość.