poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Przemiany Live! na początku września


Zbliża się koncertowa część festiwalu Przemiany. W Warszawie wystąpi Kangding Ray, Objekt czy WIDT, a lista artystów jest jednak dłuższa!
Kangding Ray z Zachodu, Moa Pillar z Moskwy – to najmocniejsze , ale nie jedyne gwiazdy muzyki elektronicznej, które wystąpią 2 września o godzinie 20.30 na Letniej Scenie w Centrum Nauki Kopernik podczas koncertu Przemiany LIVE! pod hasłem Pokusa nieśmiertelności.  To kolejna edycja niezwykłego projektu muzycznego w ramach Festiwalu Przemiany 2016. W piątkową noc zaprezentują się: Kangding Ray, lider awangardowego techno, który od lat współpracuje i nagrywa dla legendarnego w muzyce elektronicznej labelu Raster - Noton. Obecnie promuje swój najnowszy album Cory Arcane. 

Przed nim wystąpi Objekt -oszałamiający miks muzyki techno, garage, noise, acid, dubstepu, bass-coru, shithousu. Co utwór, to inna stylistyka, inna pulsacja. Młody Brytyjczyk związany jest ze sceną berlińską, ale zyskał już uznanie w Polsce. Także z Berlina, ale zupełnie inna osobowość muzyczna to Electric Indigo – niemiecka artystka, kompozytorka i działaczka feministyczna. Na scenie aktywna od ponad 25 lat. Mało kto potrafi tak dobrze łączyć w swojej twórczości elementy kultury popularnej i awangardowej. 

Organizatorzy – eksplorując Wschód – zaprosili Moa Pillar z Moskwy oraz Motoblok z Tarnopola. Pod tą nazwą kryje się ukraiński artysta, kurator i promotor Yaroslav Kachmarskyi – założyciel wytwórni Pincet,  dyrektor festiwalu muzyki elektronicznej Hamselyt w Tarnopolu. Jego muzyka, pomimo rytmiczności, zawiera w sobie sporo brudu, glitchu oraz industrialu. Za to Moa Pillar może być dla wielu prawdziwym odkryciem festiwalu. Za tym projektem stoi Fedor Pereverzev, przedstawiciel młodej, rosyjskiej sceny elektronicznej, zdobywca nagrody Sergey Kuryokhin Contemporary Art Award, związany z wytwórnią Full of Nothing. Jego oryginalne kompozycje, określane jako „spritual bass techno”, opierają się na długich, hipnotycznych pasażach i masywnych liniach basu, zawierają elementy muzyki etnicznej i szamańskiej. Lokalną scenę zaprezentuje WIDT – duet sióstr Antoniny Nowackiej i Bogumiły Piotrowskiej. W ich audiowizualnych setach psychodeliczne rymy zderzają się z analogowymi wizualizacjami Piotrowskiej i niepokojącymi wokalizami Nowackiej. O dziewczynach zrobiło się głośno, gdy brytyjski magazyn The Quietus umieścił ich płytę Point#3 na 23. pozycji listy najciekawszych albumów 2015 roku na świecie.

Kangding Ray
Największa gwiazda festiwalu. Od kilku lat współpracuje i nagrywa dla legendarnego w muzyce elektronicznej labelu Raster-Noton. Jako lider awangardowego techno, przyczynił się do jego odrodzenia i popularyzacji. Obecnie promuje swój najnowszy album Cory Arcane. 

Objekt
Oszałamiający miks muzyki techno, garage, noise, acid, dubstepu, bass-coru, shithousu… Co utwór, to inna stylistyka, inna pulsacja. Młody Brytyjczyk związany jest ze sceną berlińską, ale zyskał uznanie i popularność także w Polsce. Grał na Unsound Festival w Krakowie (2014) oraz Tauron Festiwal Nowa Muzyka w Katowicach (2015). 

Moa Pillar
To może być prawdziwe odkrycie festiwalu - Fedor Perewerzew, przedstawiciel młodej, rosyjskiej sceny elektronicznej, zdobywca nagrody Sergey Kuryokhin Contemporary Art Award, związany z wytwórnią Full of Nothing. Jego oryginalne kompozycje, określane jako „spritual bass techno”, opierają się na długich, hipnotycznych pasażach i masywnych liniach basu, zawierają elementy muzyki etnicznej i szamańskiej.

Motoblok
Pod nazwą tą kryje się ukraiński artysta, kurator i promotor Yaroslav Kachmarskyi – założyciel wytwórni Pincet, dyrektor festiwalu muzyki elektronicznej Hamselyt w Tarnopolu (od 2012). Jego pulsująca muzyka, pomimo rytmiczności, zawiera w sobie sporo brudu, glitchu oraz industrialu. 

WIDT
Duet sióstr Antoniny Nowackiej i Bogumiły Piotrowskiej. W ich audiowizualnych setach psychodeliczne rytmy zderzają się z analogowymi wizualizacjami Piotrowskiej i niepokojącymi wokalizami Nowackiej. O dziewczynach zrobiło się głośno, gdy brytyjski magazyn The Quietus umieścił ich płytę Point#3 na 23. pozycji listy najciekawszych albumów 2015 roku na świecie!

Electric Indigo
Austriacka artystka, kompozytorka i działaczka feministyczna. Na scenie muzycznej aktywna od ponad 25 lat. Mało kto potrafi tak dobrze łączyć w swojej twórczości elementy kultury popularnej i awangardowej. Występowała zarówno przed milionową publicznością (np. podczas Love Parade), jak i przed niszową – podczas alternatywnych festiwali – odwiedzając w tym czasie ponad 37 krajów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.