niedziela, 5 czerwca 2016

FLY Trio w Pardon, To Tu


FLY Trio w składzie Mark Turner, Jeff Ballard i Larry Grenadier wpada do Pardon, To Tu. W Warszawie muzycy wystąpią 13 czerwca. 


Muzycy FLY to określeni muzycznie indywidualiści, którzy spotkali się aby połączyc swe odmienne doświadczenia i stworzyć doskonale współbrzmiące i oryginalne Trio. Każdy z muzyków ma na swym koncie szereg indywidualnych dokonań i swój własny, rozpoznawalny styl.

Muzyka Fly według ich samych, to połączenie wielu muzycznych eksperymentów, tradycji, historii i misteriów. Artyści tworzą róznorodność brzmień w bezpretensjonalny sposób - wyrażając pełną gamę swych możliwości bez zbędnych zabiegów w prostocie i czystosci formy.

W swej głęboko zakorzenionej miłości do jazzowej tradycji, muzycy FLY czerpią z niej by rozwijać się w kierunku coraz szerszej palety tonalnych brzmień wykorzystując swe bogate doświadczenia zdobyte w trakcie solowych występów.

Mark Turner
Porywający saksofonista, absolwent znamienitego Berklee College of Music, współpracujący z takimi gwiazdami jak Kurt Rosenwinkel, Dave Holland, Paul Motian, Brad Mehldau, John Pattitucci, Dave Douglas, Billy Hart, Lee Konitz, James Moody. Podobnie jak Jeff Ballard, jest członkiem Brad Mehldau Trio i uczestniczył w nagraniu płyty "Pat Metheny & Brad Mehldau".

Jeff Ballard
Wybitny perkusista jazzowy. W latach 1988 - 1990 koncertował z Rayem Charlesem. Od 1990r. mieszka w Nowym Jorku i współpracuje z takimi artystami jak: Chick Corea, Mike Stern, Lou Donaldson, Buddy Montgomery, Danilo Perez, Kurt Rosenwinkel, Joshua Redman. Jest członkiem Brad Mehldau Trio, z którym nagrał płytę "Pat Metheny & Brad Mehldau" uznaną przez Down Beat za najlepszy album 2007 roku.

Larry Grenadier
Już jako nastolatek grał koncerty z Joe Hendersonem, Stanem Getzem, Bobbym Hutchersonem. W 1990 roku zamieszkał w Bostonie, gdzie dołączył do Gary Burton's Band. W Nowym Jorku współpracował m. in. z Betty Carter, Joshua Redmanem, Danilo Perezem, Davidem Sanchezem, Tomem Harellem, Joe Hendersonem, Johnem Scofieldem, Patem Methenym, Paulem Motianem, Charlesem Lyoydem.

FLY (Mark Turner / Jeff Ballard / Larry Grenadier)
Poniedziałek, 13.06.2016, g. 20:30
Bilety: 50 PLN

Mark Turner - saksofon tenorowy
Jeff Ballard - perkusja
Larry Grenadier - kontrabas

Bilety 
są dostępne w 'Pardon, To Tu' przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce'. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje - za okazaniem ważnej legitymacji - na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. 'wejściówki' można zakupić wyłącznie przed samym koncertem 'na bramce' (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.