środa, 18 maja 2016

Zbliża się Scores#3 w stołecznym Mózgu, sprawdźcie, kto wystąpi!


To przyjęło się na dobre. Cykl „Scores” w Mózgu zadomowił się jak nigdzie indziej, a too many fireworks szykują właśnie trzecią odsłonę. Koncerty pod filmy lub filmy pod koncerty już 11 czerwca. 


Na każdej edycji tego wyjątkowego wydarzenia zaproszeni artyści i zespoły zaprezentują muzykę skomponowaną do wybranego przez siebie fragmentu filmu (max 15 minut). Każdy artysta/zespół wykona specjalnie skomponowany soundtrack na żywo, z ukrytej sceny, podczas gdy publiczność będzie oglądać fragment filmu wyświetlany na ekranie.

Zespół powstał pod koniec 2012 roku, mają za sobą 8 tras koncertowych w 11 krajach (USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii, Łotwie, Estonii i Polsce) 

Wystąpili także na kilku polskich festiwalach mi.in. (Opener Festival, Spring Break, Slot Art Festival, czy Off Plus Camera), mieli okazje dwukrotnie zagrać pełnometrażowy koncert w prestiżowym Studiu Im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Wystąpili podczas zeszłorocznej edycji Victorious Festival w Wielkiej Brytanii, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Light. 

Debiutancki singiel Youth miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca 2015 roku ukazała się ich druga płyta zatytułowana „Mokotów” 

Rok 2016 rozpoczął się dla zespołu bardzo obiecująco zostali, bowiem zaproszeni na jeden z największych showcase’ów na świecie, czyli SXSW w Teksasie jeden z najbardziej prestiżowych festiwali. W lipcu zespół zagra w szwajcarskimi Lucern na Blue Balls Festival, gdzie wystąpią m.in. AIR, Shura, Sóley, Ibeyi, Zola Jesus, SOHN, czy Laura Mula.

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego. W 2012 Pojawia się "The Bravery" EP , darmowe nagrania bez żadnej promocji na stałe utrzymały się w czołówce odsłuchań polskiego bandcampa.

23.05.14 ukazała się debiutancka płyta „Utopia” nakładem Thin Man Records
27.04.16 pojawia się zapowiedź drugiej płyty singlem "Syreni Śpiew"
Projekt Bobby The Unicorn pojawił się m.in. na :
2013: Open'er Festival, Halfway Festival
2014: OFF Festival, Soundrive Festival
2015: Spring Break Showcase Festival, OFF Camera Festival

Projekt Bobby the Unicorn został również zaproszony w 2015 do stworzenia muzyki na Narodowe Czytanie "Lalki", a wraz z zespołem wystąpili Jan Peszek oraz Jerzy Bończak.
Projekt stworzył również własną muzykę do filmu Charlie Chaplina "Światła Wielkiego Miasta", premiera odbyła się w Sylwestra 2015 w Kinie Muza w Poznaniu.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium - gitarowa, a z racji miejsca - garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami - niepowtarzalną wymianą energii.

W na przełomie listopada i grudnia 2014 Ted Nemeth w łódzkim Hasselhoff Studio zarejestrował materiał na swój debiutancki krążek. Producentem muzyki został Paweł Cieślak. Płyta ukazała się w listopadzie 2015 roku nakładem S.P. Records.


To zespół składający się z czterech, dziewiętnastoletnich dziewczyn pochodzących z Warszawy – jednak zapomnij o wszystkich kliszach, które przychodzą ci na myśl na hasło „dziewczyński zespół”. Nie ma tu prawie nic z gładkiego girlsbandu, równie niewiele ze słodkich, nieporadnych składów, które nadrabiają ładnymi sukienkami, brak też publicystycznego (choć oczywiście bardzo słusznego) korzystania z radykalnie feministycznych postulatów. Za to jest niepokojąca, oniryczna muzyka, która na długo zapadnie ci w pamięci.


Those Who Dream By Day są warszawskim zespołem post-rockowym z wytwórni Too many fireworks. Ich utwór pt. „Lighthouse Keeper” znalazł się na kompilacji wytwórni pt. „ A Short History of Nearly Everything”. Zespół miał również okazję stworzyć soundtrack do krótkometrażowego filmu autorstwa Huberta Patynowskiego pt. “Nieśmiertelna”, który zwyciężył w konkursie „Bierzcie i Kręćcie” w kategorii „Allegro Short Lab”. Obecnie pracują nad ich pierwszym wydawnictwem.


11 czerwca 2016
Mózg (ul. Jana Zamoyskiego 20)
godzina 20.00
bilety: 20 zł
EVENT: K L I K!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.