niedziela, 8 maja 2016

Mika Vainio wystąpi we wtorek w Pardon, To Tu


We wtorek, 10 maja, do Warszawy przyjedzie Mika Vaino. Fin wystąpi w Pardon, To Tu.Należy do grona najważniejszych muzyków eksperymentalnych. Członek legendarnego Pan Sonic, występujący pod pseudonimami Ø i Philus jest znany z niezwykłego analogowego ciepła i elektronicznej surowości, które emanują z jego nagrań. Czy są to abstrakcyjne kompozycje, czy też minimalne awangardowe techno, artysta zawsze potrafi nadać im swoje osobiste piętno unikalnego, pełnego fizyczności brzmienia.

Zanim dał się poznać jako członek znanego na całym świecie duetu Pan Sonic specjalizującego się w minimalnych brzmieniach, artysta był muzykiem w wielu czołowych projektach i formacjach z pionierskich czasów fińskiej sceny industrialnej i noise’owej.

Obecnie mieszkający w Oslo występuje solowo pod własnym nazwiskiem lub pod scenicznym aliasem Ø. Jego płyty ukazały się nakładem takich prestiżowych wytwórni jak Mego, Touch, Wavetrap czy Sähkö. Sam był producentem nagrań takich reprezentantów światowej sceny jak Alan Vega z Suicide, Keiji Haino, Stephen O'Malley, Chicks on Speed, John Duncan, Bruce Gilbert, Merzbow, Alva Noto i wielu innych.


Mika Vainio 
Wtorek, 10.05.2016, g. 20:30
Bilety: 45 PLN
Mika Vainio - elektronika

Bilety są dostępne w 'Pardon, To Tu' przy barze / za pośrednictwem strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce'. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje - za okazaniem ważnej legitymacji - na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. 'wejściówki' można zakupić wyłącznie przed samym koncertem 'na bramce' (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.