wtorek, 1 marca 2016

GIGOWA POLECAJKA: Natalia Nykiel w wiosennej trasie koncertowej


Natalia Nykiel ładuje sprzęt, wsiada do autobusu i ponownie okrąża Polskę. Wiosenna trasa promująca debiutancki album startuje już 11 marca. Potrwa do maja.


Lupus Electro okrzyknięto hitem jeszcze przed premierą. To za sprawą szlagierowych singli i producentów albumu. Za debiutanckim albumem Natalii Nykiel stały takie fejmy jak „Budyń”, Karolina Kozak, Michał „Fox” Król (robił muzykę) czy Paulina Przybysz i Kasia Nosowska. Te nazwiska oraz fakt, że w CV Nykiel wpisał się udział w popularnym, nawet bardzo popularnym programie talent show, sprawiły, że o pochodzącej z Mrągowa piosenkarce zrobiło się naprawdę głośno. O tak:


Ten rozgłos można było zauważyć podczas jesiennej trasy Lupus Electro Live Tour, kiedy większość koncertów została wyprzedana na kilka lub kilkanaście dni przed terminem. Od września Natalii liczba fanów na facebooku skoczyła o pięćdziesiąt tysięcy (Ponad 52 tysiące fanów na facebooku, a dowód ledwo wskazuje 20 lat na karku), dziś to grubo ponad setka i oczko w ID (urodziny 8 lutego), dodatkowo występ na imprezie sylwestrowej w jednej ze stacji telewizyjnych i rozszerzenie trasy o kilka miast. Od września do listopada Nykiel odwiedziła osiem z dziewięciu zaplanowanych klubów (odwołano Wrocław). Teraz zabookowano Warszawę, Kraków, Olsztyn, Sosnowiec, Łódź, Szczecin, Rzeszów, Wrocław, Gdańsk, Toruń i Kielce. Dodatkowo Francja w ramach Snowshow Music Fest i mamy pełen obraz sytuacji. Duża trasa, będą tłumy! Czy można się dziwić?Nie, chociażby dlatego, że od czasu wcześniejszego touru „Bądź duży”, największy hit Natalii Nykiel zdobył ponad 15 milionów nowych odsłon (wówczas było 15 milionów, mamy 30 milionów!). Dobry wyczyn? Ilu polskich artystów spotyka się z aż tak soczystym odbiorem? Pomińmy już tę talent-show-otoczkę, Nykiel robi dobry pop, wybrała dobrych współpracowników i korzysta ze swojego, zasłużonego czasu. Oby jak najdłużej. Chyba że nagle zrobi zwrot o sto osiemdziesiąt stopni i przejdzie na złą stronę pop-mocy.

WSZYSTKIE MIASTA W RAMACH Error Tour:

11.03 - WARSZAWA / STODOŁA
12.03 - KRAKÓW / STUDIO
16.03 - LES SYBELLES (FRANCE) / SNOWSHOW MUSIC FEST
23.03 - OLSZTYN / ARTE KLUBOGALERIA
25.03 - SOSNOWIEC / REMEDIUM
31.03 - ŁÓDŹ / WYTWÓRNIA
08.04 - SZCZECIN / GREY
15.04 - RZESZÓW / LIFE HOUSE
23.04 - WROCŁAW / ANIMA
07.05 - GDAŃSK / B90
13.05 - TORUŃ / OD NOWA
21.05 - KIELCE / BOHOMASS LAB

***

Bartosz Lachowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.