piątek, 5 lutego 2016

GIGOWY PRZEWODNIK: Pardon, To Tu, luty


Rok 2016 całkowicie się już zadomowił, a to oznacza coraz większą liczbę ciekawych koncertów. Jak zawsze interesująco będzie w lutym w Pardon, To Tu. Prezentujemy plan wydarzeń w warszawskiej klubokawiarni, czyli trzy naprawdę duże koncerty.


7 II 2016:
Joe McPhee & Chris Corsano
bilety: 35, godzina: 20.30

Saksofonista Joe McPhee, legendarna osobowość, jeden z najbardziej cenionych muzyków / improwizatorów na świecie oraz wybitny perkusista Chris Corsano, współpracujący na co dzien z Paulem Flaherty, Thurstonem Moorem, Nelsem Cline, Matsem Gustafssonem czy Björk, zagrają 07.02.2016 na jedynym koncercie w Polsce w ‚Pardon, To Tu’. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Joe McPhee – saksofon, trabką
Chris Corsano – perkusja

Bilety są dostępne w ‚Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‚na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‚wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‚na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

Joe McPhee
Multiinstrumentalista (także kompozytor i poeta) rozpoczynał karierę muzyka od nauki gry na trąbce w zespole szkolnym; potem (w latach 1964-66) grał w zespole wojskowym stacjonując w Niemczech. Stosunkowo wcześnie zadebiutował: Już w 1967 roku nagrał album z Cliffordem Thorntonem oraz koncertował z orkiestrą Matta Jordana.

W końcu lat sześćdziesiątych sam zaczął uczyć się gry na saksofonie, eksperymentując nagrania solowe (bez akompaniamentu) oraz próbując lansować własne zespoły (od 1969 roku). Artysta realizował się także jako wykładowca ciekawych kursów (np. „Rewolucja w dźwięku” w Vassar College w latach 1969-71).

Będąc postrzegany jako awangardzista jazzu chętnie zapraszany był do ultranowoczesnych projektów wybitnych innowatorów: Grał z Cliffordem Thorntonem, Donem Cherrym, legendarną, warsztatową Jazz Composers Orchestra (Carli Bley), a w Europie (w latach 1975-77) grał ze Steve’em Lacym.

Koncertował w Europie z własnym, skrajnie awangardowym triem oraz prowadził grupę do której zapraszał wybitnych awangardzistów spod znaku AACM (np. Josephe’a Jarmana, Sunny’ego Murraya). Prezentuje niezwykle nowatorskie podejście do tradycji jazzowej i koncertował w prestiżowych salach koncertowych (od nobliwego Lincoln Center po serię koncertów w nowojorskim klubie Knitting Factory).

Ponadto koncertował i nagrywał, występując „gościnnie” z zespołami Jimmy’ego Giuffre’a, Raymonda Boni, Anthony’ego Coxa, Billa Stewarta, Charlesa Moffetta, André Jaume’a, Daunika Lazro, Evana Parkera.

Chris Corsano
perkusista i improwizator amerykański, nazywany też „nową nadzieją perkusji”. Urodził się w 1975 roku w Englewood, New Jersey. Na scenach klubowych jako muzyk aktywni udziela się od późnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Od 2001 roku współpracuje w ze słynnym saksofonistą i improwizatorem Paulem Flaherty. Nagrywał i koncertował m.in. u boku Joe McPhee, Wally Shoupa, Thurstona Moora i Jima O’Rourka z Sonic Youth, Nelsa Clina, Massimo Pupillo (Zu), Matsa Gustafssona, Akira Sakaty, Darina Graya.

W 2007 roku koncertowal z Björk promując jej plyte ‚Volta’. Jest również członkiem zespołu Rangda – wraz z Sir Richard Bishop i Ben Chasny.

Nalezy on do najbardziej rozchwytywanych perkusistów młodego pokolenia, dysponujący nieskazitelną techniką oraz pełen kreatywnej inwencji.

16 II 2016:
IndieTalks #1 - Too Many Fireworks w Pardon To Tu
wejście darmowe, godzina: 19.00

Impreza dyskusyjno-networkingowa odbywająca się 4 razy w roku w Warszawie poświęcona niezależnej branży muzycznej.

Wytwórnia too many fireworks, klub Pardon, To Tu i Radio Kampus zapraszają na wykłady i panele dyskusyjne, podczas których artyści i osoby z szeroko pojętej branży muzycznej będą przedstawiać różne aspekty swojej działalności i dyskutować na najgorętsze tematy nurtujące polską scenę niezależną. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby zaangażowane w około-muzyczne działania, jak i fanów – mamy nadzieję, że format otwartej rozmowy o pomysłach i problemach przyczyni się do integracji muzycznego środowiska.

„Zrób to sam: Jak zrobić scenę?” to pierwsza odsłona cyklu IndieTalks, na której zastanowimy się, w jaki sposób poprzez organizację i promocję koncertów i imprez można zbudować społeczność muzyków i artystów.

Kolejne spotkania:

5.07.2016
23.08.2016
26.10.2016

17 II 2016:
Nels Cline i Julian Lage
bilety: 45 zł, godzina: 20.30

Nels Cline, członek zespołu Wilco, według magazynu Rolling Stone jeden z najważniejszych współczesnych gitarzystów, i Julian Lage,

wybitny gitarzysta jazzowy młodego pokolenia, nominowany do nagrody The GRAMMYs za swój debiut pt.„Sounding Point”, wydali pod koniec 2014 r. sensacyjny album pt. „Rooms”, który bedziemy mieli zaszczyt usłyszeć na żywo na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce w ‚Pardon, To Tu’. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Nels Cline – gitara
Julian Lage – gitara

Bilety są dostępne w ‚Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowejwww.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‚na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‚wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‚na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

Nels Cline
często grywający z doskonałym triem Medeski Martin & Wood, muzykami Sonic Youth, oraz artystami w rodzaju Charliego Hadena od zawsze porusza się niemal na krawędziach muzyki jazzowej, balansując w obrębie raz to brazylijskich rytmów, innym razem wokół naszpikowanych elektroniką fuzji z pogranicza rocka.

Po piątym albumie w dyskografii artysty nazwanego w 1988 roku przez magazyn ”Rolling Stone” – ”nowym bogiem gitary”: ”Macroscope” (2014), przewrotnie firmowanym jako „The Nels Cline Singers” (który to zespół wystąpił w „Pardon To Tu” na początku 2015 roku), czas na iście akustyczne, kameralne oblicze gitarzysty.


Julian Lage
jest dziś jednym z najciekawszych młodych gitarzystów nazywanym następcą Pat’a Metheny’ego. W swoim muzycznym cv ma m.in. współpracę z ikoną jazzowej gitary Jimem Hallem, wirtuozem wibrafonu Garym Burtonem, Joshuą Bellem czy z Yoko Ono.

Urodzony w Kalifornii zaczął uczyć się grać na gitarze mając pięć lat. Dwa lata później już występował publicznie w roli cudownego dziecka. Uczył się klasyki i jazzu na kilku uniwersytetach. Kiedy miał 12 lat otrzymał propozycję współpracy od Gary`ego Burtona, z którym nagrał dwa albumy.

Występował z Nnenną Freelon, Herbie Hancockiem i Charlesem Lloydem. W wieku 21 lat zadebiutował znakomitym albumem „Sounding Point”, za który otrzymał nominację do nagrody Grammy.

„Zawsze wierzyłem, że muzyka to bardziej część sił natury niż coś co może poddać się mojej kontroli. Lekcje to nie tylko ćwiczenia i muzyka, to także inspirujące, dynamiczne relacje z ludźmi” – mówi gitarzysta. Dzięki temu nie dominuje swą wirtuozerią, choć jego improwizacje zachwycą każdego znawcę tego instrumentu.


mat. prasowe organizatora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.