wtorek, 16 lutego 2016

GIGOWA POLECAJKA: Beneficjenci Splendoru w Cafe KulturalnaBeneficjenci Splendoru to warszawska kapela istniejąca już ponad dekadę. Właśnie dziś wydali czwartą studyjną płytę i z tej okazji zapraszają 25 lutego do Cafe Kulturalna na koncert promujący Sellfie


Początkowo to był solowy projekt Marcina Staniszewskiego, jednakże z czasem dołączyli do niego Robert Alabrudziński, Wojciech Bubak oraz Izabela Lamik. Do tej pory ich muzykę można było sklasyfikować jako „szeroko pojętą muzykę elektroniczną”. Najnowszy album łamie ten stereotyp. Beneficjencji znacznie odsunęli się od tych rejonów na rzecz hip hopu. Album o wdzięcznym tytule Sellfie nie jest inspirowany tym, czego mamy sporo na polskiej scenie, ale tym, czym interesuje się Marcin, czyli bardziej rejony Beastie Boys, Roots Manoova, Gorillaz. Niebanalne, trafne i zabawne teksty to siła Beneficjentów Splendoru, o czym można się przekonać słuchając zarówno starszych nagrań zespołu, jak i udostępnionych singli promujących Sellfie: „Prezydent Klenczon”, „Wściekły Maj” i utwór tytułowy „Sellfie”.


Do tej pory wydali trzy albumy: "Trendywaty chłopiec" (2009, Sony Music, Kartel),  "Tęczy Wybielacz" (2011, Sony Music) oraz "Bóg, Honor, Mam Talent" w 2013. Za każdym razem płyty zbierały pozytywne noty wśród muzycznych dziennikarzy, a radiowa Trójka wprost się nimi zachwycała. 

Dobre albumy to jedno, atmosfera koncertowa też robi swoje. Beneficjenci Splendoru słyną z żywiołowych i ciekawych gigów. Strach pomyśleć, jak dobrze może być, gdy z głośników wybrzmią te rapowe hity, które Staniszewski zawarł na Sellfie. Warto nadmienić, że BS wystąpią na tegorocznym Tauronie. 

Koncert promujący nowe wydawnictwo Beneficjentów Splendoru odbędzie się już 25 lutego w Kulturalnej.


Bilety: 20 zł (z rezerwacją) / 25 zł (na bramce)
Rezerwacji można dokonywać poprzez dodanie się do NEWSLETTERA Cafe Kulturalna.
Podczas rejestracji należy pobrać ostatni wysłany Newsletter - tam znajdziecie się możliwość rezerwacji biletu. 
Cena na bramce to 25 zł.
Jedna osoba może zarezerwować max. 4 szt.
Listę rezerwacji Kulturalna zamyka w dniu koncertu o godz. 18:00.

25 lutego 2016
Cafe Kulturalna
Bilety: 20 zł (z rezerwacją) / 25 zł (na bramce)
godzina 21.30
EVENT: K L I K!


***

Agnieszka Strzemieczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.