czwartek, 3 grudnia 2015

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Trzecia Fala


Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala” również pojawi się w Pardon, To Tu. Przypominamy (gdyby ktoś zapomniał miliony postów), że 12 grudnia w tym miejscu odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy. Z Łukaszem Strzelczykiem rozmawiamy o planach wydawniczych i mijającym roku. 


12 grudnia odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy w Pardon, To Tu. To idealna okazja, aby sprawić sobie i bliskim znakomite muzyczne prezenty. Co znajdzie się na Waszym stoisku?

Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa Trzeciej Fali, czyli płyty z archiwalną, polską muzyką eksperymentalną z lat 60. i 70. Często są to pierwsze wydania lub wznowienia dawno wyczerpanych nakładów.

Jakie w tym roku albumy ukazały się nakładem Trzeciej Fali?

Ten rok nie obfitował w dużą ilość naszych płyt. Wydaliśmy 2 płyty zespołu Onomatopeja (003 i 004), w dwóch nieco innych wersjach. Obecnie walczymy z czasem, by wydać kolejną płytę, duet Andrzeja Bieżana z Helmutem Nadolskim (nagrania w większości ujrzą świat po raz pierwszy!).


Co planujecie na 2016 rok?

Przyszły rok szykuje nam największe wyzwanie - planujemy wydać 10-płytowy box. Będzie to reedycja legendarnej serii Klubu Płytowego Remont, której inicjatorem był Andrzej Mitan, poszerzona o płytę Księga Hioba.  W projekcie wziął udział cały szereg wybitnych muzyków i artystów: Andrzej Bieżan, Helmut Nadolski, Krzysztof Knittel, Andrzej Przybielski czy artyście wizualni: Edward Krasiński, Jarosław Kozłowski, Cezary Staniszewski i inni.

Grudzień to również czas podsumowań. Jak oceniasz mijajšcy rok jako wydawca?

Cieszą mnie pojawiające się inicjatywy próbujące zbudować platformę wymiany i współpracy (takie jak Twoja, Targi Niezależnych Wytwórni, trójmiejski STRAJK etc.), wydaje mi się jednak, że cały czas potrzebujemy znaleźć nowe, doskonalsze kanały dystrybucji naszych wydawnictw – ten mechanizm cały czas wymaga usprawnienia.

A jako słuchacz?

Kolejny świetny rok dla polskiej muzyki eksperymentalnej, coraz więcej rewelacyjnych festiwali (Open Source Art, CocArt, Trans/wizje, Biedopad etc.), nowe wydawnictwa (że wspomnę tylko o Audile Snow, Pionierska Records, Pointless Geometry), nowe płyty Piotrowicza i Zaradny - nic tylko życzyć sobie kontynuacji w 2016 roku. 

***

rozmawiał Piotr Strzemieczny

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa (mniej więcej) do godziny 19. Wstęp jest oczywiście darmowy.
Organizatorem Bożonarodzeniowego Kiermaszu Płytowego są klub Pardon, To Tu, agencja Sing Your Life! oraz FYH!, czyli my. 

EVENT: K L I K!POLECAMY LEKTURĘ:
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: AltanovaPress
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: MonotypeRec.
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Złe Litery
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Requiem Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Mik Musik
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Thin Man Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Wounded Knife
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Bocian Records
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pawlacz Perski
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Jasień
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Audile Snow
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ PŁYTOWY: Pointless Geometry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.