środa, 14 października 2015

GIGOWA POLECAJKA: RØDHÅD w Nowej Jerozolimie


Już w najbliższą sobotę warszawska Nowa Jerozolima rozgrzeje się do czerwoności, a to za sprawą pewnego rudzielca z Berlina.

RØDHÅD jest przedstawicielem berlińskiej sceny techno. Jego przygoda z tym gatunkiem muzycznym zaczęła się w późnych latach 90., kiedy to zaczął organizować małe imprezy na świeżym powietrzu w okolicach Berlina. Wtedy tez powoli zaczęło być głośno o DJ-u obdarzonym perfekcyjną sztuką miksowania muzyki. 

Jednak na serio muzyką zajął się dekadę później. Otworzył klub Dystopian, w którym sam oczywiście został rezydentem, a który stał się legendą na mapie berlińskich klubów. Następnie został doceniony przez klub Bergham, tam też dając regularne sety, potrafi do tej pory lekko się rozpędzić i grać np przez 8 godzin bez przerwy. 

W 2012 założył wytwórnię techno - Dystopian, czym zrobił niemałe zamieszanie w światku producentów muzyki elektronicznej. Doceniany przez takie sławy jak Jeff Mills, Ben Klock, Sven Vath. 

Grał już w większości klubów Europy (min. w poznańskim Prozaku), odbył tournee po całym świecie, pojawił się także na wielu cyklach typu Awakenings, festiwalach takich jak Melt oraz na tegorocznej edycji Audioriver.

Jego styl oscyluje między dub techno a house'em, zaliczając wszystkie gatunki będące po drodze. Jak do tej pory nie ukazał się jego długogrający album, za to w ciągu 3 lat wydał kilka epek i stworzył wiele remiksów.

***

Agnieszka Strzemieczna

Sobota, 17.10.2015
Godzina 23.00
Bilety: 40 złotych

EVENT: K L I K!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.