środa, 11 marca 2015

Poznaj główną obsadę i bohaterów „Była sobie dziewczynka”


Poznaj główną obsadę i bohaterów Była sobie dziewczynka. Film wchodzi do kin już 27 marca.



JASNA FRITZI BAUER jako Charleen
Jasna Fritzi Bauer urodziła się 20 lutego 1989 roku w Wiesbaden w Niemczech. Od 2006 do 2008 roku była członkinią stowarzyszenia młodzieży teatralnej w Hessisches Staatstheater Wiesbaden. Następnie rozpoczęła studia aktorskie na słynnej Ernst Busch Academy of Dramatic Arts w Berlinie, które ukończyła w 2012 roku.
W czasie studiów Jasna występowała w rozmaitych teatrach w Berlinie, łącznie
z Schabühne, gdzie zagrała w Ciemnej potędze Lwa Tołstoja wyreżyserowanej przez Michaela Thalheimera. Produkcja Helden Ewalda Plameshofera w bat-Studiotheater wyreżyserowana przez Roschę A. Säidowa otrzymała nagrodę Vontobel Prize na 22 konkursie Theatertreffen (Spotkania z Teatrem), festiwalu dla niemieckojęzycznych studentów dramaturgii. Następnie występowała w kilku mniejszych produkcjach studenckich, a także wystąpiła na scenie Hans-Otto-Theater w Poczdamie wiosną 2012 roku, gdzie zagrała w komedii The Game of Love and Chance wyreżyserowanej przez Juttę Hoffmann. Od lipca 2012 jest członkinią zespołu wiedeńskiego teatru Burgtheater. Jeszcze kiedy była studentką, zadebiutowała w filmie - był to obraz Andiego Rogenhagena Alive and Ticking z 2010 roku, w którym wcieliła się w rolę Evy, młodej dziewczyny z syndromem Tourette'a. Jej występ zdobył uznanie oraz nagrody: Best Newcomer Award na festiwalu FilmArtFestival Mecklenburg-Pomerania w 2011 roku i New Faces Award w 2012. W 2010 roku zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Wolfganga Dinslage'a For Elise. W 2011 Jasna Fritzi Bauer zagrała główne role w kolejnych dwóch filmach. W nagradzanym dramacie Christiana Petzolda Barbara, którego akcja osadzona była w realiach dawnych Wschodnich Niemiec, Jasna grała u boku Niny Hoss i Ronalda Zehrfelda. Zagrała też główną bohaterkę w Scherbenparku Bettiny Blümner, filmu na podstawie powieści
o tym samym tytule autorstwa Aliny Bronsky.
W 2012 roku rozpoczęła się jej kariera telewizyjna. W miniserialu Kai'a Wessela
A Time of Heroes, który zdobył nagrodę Grimme Award w 2014 roku, Jasna Fritzi Bauer zagrała jedną z głównych ról, a wraz z nią wystąpili Inka Friedrich, Oliver Stokowski i Julia Jäger. Aktorka dzieli swój czas pomiędzy Berlinem i Wiedniem.
FILMOGRAFIA (wybór)
2014
2013


2012

2011
Była sobie dziewczynka, reż. Mark Monheim
Bornholmer Street, reż. Christian Schwochow
We Two, reż. Antoine Dengler
I See A Darkness, reż. Jasmin Baumgartner
Der Kriminalist, reż. Christian Görlitz
Zeit Der Helden, reż. Kai Wessel
Scherbenpark, reż. Bettina Blümner
Barbara, reż. Christian Petzold

HEIKE MAKATSCH jako Sabine
Urodzona 13 sierpnia 1971 w Düsseldorfie w Niemczech, córka byłego bramkarza narodowej drużyny Niemiec w hokeju na lodzie, Rainera Makatscha. Po studiach polityki i socjologii na Uniwersytecie w Düsseldorfie trwających dwa lata, oraz praktykach jako krawcowa, została zatrudniona przez nowopowstałą telewizję muzyczną VIVA w 1993, gdzie prowadziła popularne programy takie jak Interaktiv (1993). Była także prezenterką listy przebojów w Bravo TV (1993), a media kreowały ją jako protoplastkę "dziewczyńskiej dziewczyny". W filmie po raz pierwszy pojawiła się w obrazie Jailbirds Detleca Bucka (1996) zaskakując krytyków i powoli odmieniając swój wizerunek. W następnych latach zagrała główne role w odnoszących sukcesy projektach takich jak Am I Beautiful? (1998) oraz Gripsholm (2000). Od 1999 do 2005 roku mieszkała w Londynie, gdzie pojawiła się w filmach angielskojęzycznych, a najbardziej wyróżniającym się z nich było Love, Actually (2003), w którym zagrała z Hugh Grantem. Po kolejnym przekonującym występie w Margarete Steiff (2005) postrzegana jest jako szanowana aktorka. W 2009 wystąpiła w roli głównej w Hilde, filmie biograficznym o popularnej niemieckiej aktorce
i piosenkarce Hildegardzie Knef.
FILMOGRAFIA (wybór filmów pełnometrażowych)
2014


2012

2011
2009

2007

2003

2002
Była sobie dziewczynka, reż. Mark Monheim
The Book Thief, reż. Brian Percival
His Last Race, reż. Kilian Riedhof
Huck Finn, reż. Hermine Hutgeburth
Hapless Heart, reż. Alexandra Billington
Tom Sawyer, reż. Hermine Hutgeburth
The Gift Horse, reż. Kai Wessel
The Door, reż. Anno Saul
Mrs. Ratcliffe's Revolution, reż. Ed Herzog
No Songs About Love, reż. Lars Kraume
Love, Actually, reż. Richard Curtis
Anatomy 2, reż. Stefan Ruzowitzky
Naked, reż. Dories Dörrie
Resident Evil, reż. Paul Anderson

Daniel Schönauer - zdjęcia
We wczesnych latach nastoletniości, Daniel wykształcił w sobie pasję i oddanie obrazom. W tamtym okresie dużo rysował i malował, wizualizował swoje idee. Zupełnie przypadkiem David zetknął się z filmem poprzez szkolny projekt. Jego miłość do obrazu zmieniła się w miłość do obrazów ruchomych. W 1996 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Telewizji i Filmu w Monachium na kierunku film dokumentalny; zmiana nastąpiła w 2000 roku, kiedy dołączył do nowoutworzonego kierunku operatorskiego, który ukończył w 2005 zdobywając dyplom operatora.
Najważniejszym dziełem w jego dotychczasowym dorobku zawodowym jest film The Cave Of The Yellow Dog w reżyserii nominowanego do Oscara Byambasurena Davaa, za który Daniel otrzymał nagrodę za Najlepszy Europejski Debiut/Najlepsze Zdjęcia na festiwalu Camerimage w Łodzi.

FILMOGRAFIA

2014
2013

2011

2010
2008
2005
About A Girl, reż. Mark Monheim
El Mariachi Femenil, reż. Doris Dörrie
Code Name Pirate, reż. Eric Asch
Amok, reż. Christoph Baumann
The Great Passion, reż. Jörg Adolph
How To Make A Book With Steidl, reż. Jörg Adolph
With Sixteen I'll Be Gone, reż. Mark Monheim
The Cave Of The Yellow Dog, reż. Byambasuren Davaa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.