sobota, 27 września 2014

Moonlit Sailor nie przyjadą do Warszawy, ale koncert się odbędzie. W zastępstwie The Frozen North


Z przyczyn niezależnych od organizatorów, Moonlit Sailor nie pojawią się 30 września w Warszawie. Nie oznacza to jednak odwołania gigu.


Post-rock PL, organizatorzy wtorkowego koncertu, znaleźli zastępstwo. W Chmurach pojawią się Frozen North, którzy wystąpią ze Spoiwem. Oczywiście obniżono również ceny biletów wstępu na 15 złotych.


SPOIWO (Gdańsk)

Jeden z najbardziej obiecujących polskich zespołów na post-rockowej scenie. Istnieje od 2009 roku, a na początku 2012 roku zaistniał w świadomości fanów tego gatunku niespełna dwuminutowym teledyskiem do utworu "Years of Silence". We wrześniu 2012 roku pojawił się klip do kompozycji "Skin", która znalazła się na LIGHTS AND AIR Post-rock PL compilation vol. 1.

Kipiące od emocji intensywne utwory, w których post-rock miesza się z ambientowymi elementami, w połączeniu ze świetną oprawą wizualną rozbudziły wielkie apetyty fanów. Nic dziwnego więc, że kiedy zespół potrzebował środków na wydanie debiutanckiej płyty, uzbierał wymaganą kwotę w tydzień!

Obecnie w Studiu nr4 w Gdyni trwają prace nad produkcją "Salute Solitude", bo taką nazwę będzie nosił album. W Warszawie zespół ma pojawić się z nowymi kompozycjami i płytą. 

Grupa ma na koncie występy u boku znanych zagranicznych zespołów: Maybeshewill (UK), Jeniferever (SWE), czy Ioseb (SWE).


THE FROZEN NORTH (Warszawa)

The Frozen North rozpoczął działalność pod koniec 2013 roku z inicjatywy Irlandczyka Dave'a Killorana i dwóch skrzypaczek - Agnieszki Olek i Kasi Tekielskiej. Do składu dołączyli perkusista Tomek Walczak i basista Filip Szumowski, a uzupełnił go drugi gitarzysta - Neil Milton.

Grupa ma na koncie wydany w sierpniu 2014 roku singiel "Origin/Electric Mistress".

30.09.2014 (wtorek), Warszawa
Chmury (ul. 11 listopada 22)
Bilety: 15 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.