wtorek, 23 września 2014

Moonlit Sailor i Spoiwo w Chmurach


Moonlit Sailor po raz pierwszy w Warszawie! Znana na całym świecie szwedzka grupa wystąpi 30 września w Klubokawiarni Chmury (ul. 11 listopada 22). Przed nią wystąpi Spoiwo – jeden z najbardziej obiecujących polskich zespołów z gatunku post-rock.MOONLIT SAILOR (Borås, SWE)


Grupa zaczynała w 2006 od gry... indie rocka. Po roku jednak zdecydowała się na komponowanie wyłącznie instrumentalnych utworów. Po wydaniu demo, w 2008 światło dzienne ujrzała pierwsza płyta zespołu "A Footprint Of Feelings". Dzięki charakterystycznemu brzmieniu opartemu na wyrazistych, dynamicznych melodiach połączonych z urzekającymi pejzażami dźwiękowymi, grupa zwróciła na siebie uwagę fanów post-rocka z całego świata.

Kolejne lata przyniosły trzy płyty - wysoko oceniany przez krytyków "So Close To Life" (2009), "Colors In Stereo" (2011) oraz wydany w lutym 2014 roku "We Come From Exploding Stars". Na ostatnim krążku uwypukliły się podobieństwa w stylu komponowania do Explosions In The Sky. 

Grupa także sporo koncertowała - występowała m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech, Anglii, a nawet wyruszyła w dwie trasy po Chinach. Pierwszy koncert w Polsce zagrała 9 września 2011 roku w Wołowie. Teraz czas aby pojawić się w Warszawie!


Pozycja obowiązkowa dla fanów: Explosions In The Sky, Dorena, Hammock
 

SPOIWO (Gdańsk/PL)

Jeden z najbardziej obiecujących polskich zespołów na post-rockowej scenie. Istnieje od 2009 roku, a na początku 2012 roku zaistniał w świadomości fanów tego gatunku niespełna dwuminutowym teledyskiem do utworu "Years of Silence". We wrześniu 2012 roku pojawił się klip do kompozycji "Skin", która znalazła się na LIGHTS AND AIR Post-rock PL compilation vol. 1.

Kipiące od emocji intensywne utwory, w których post-rock miesza się z ambientowymi elementami, w połączeniu ze świetną oprawą wizualną rozbudziły wielkie apetyty fanów. Nic dziwnego więc, że kiedy zespół potrzebował środków na wydanie debiutanckiej płyty, uzbierał wymaganą kwotę w tydzień!

Obecnie w Studiu nr4 w Gdyni trwają prace nad produkcją "Salute Solitude", bo taką nazwę będzie nosił album. W Warszawie zespół ma pojawić się z nowymi kompozycjami i płytą.

Grupa ma na koncie występy u boku znanych zagranicznych zespołów: Maybeshewill (UK), Jeniferever (SWE), czy Ioseb (SWE).

 
30.09.2014 (wtorek), Warszawa, Chmury (ul. 11 listopada 22)
Moonlit Sailor + Spoiwo
BILETY: 23 PLN (przedsprzedaż) / 30 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko na bilety 24.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.