wtorek, 4 lutego 2014

Drugie urodziny Kosmos Kosmos


Kosmos Kosmos będzie lada dzień świętować drugie urodziny. W lutym warto zarezerwować sobie cały drugi weekend miesiąca.



7.02.14 - Dzień 1
BALKAN BASEMENT  na II urodziny KOSMOSU! Boris Viande (FR) & Warsaw Balkan Madness
Godz. 22.00
Wstęp: 10 zł

Kolejna impreza z cyklu BALKAN BASEMENT! tym razem celebrujemy też specjalną okazję - drugie urodziny klubu KOSMOS KOSMOS!

zagrają:
BORIS VIANDE (VLAD Productions, Paryż, Francja) - live act z trąbką!
WARSAW BALKAN MADNESS & friends

8.02.14 - Dzień 2
BEATLES FOR SALE (PL) + BADBITCHES na II urodziny KOSMOSU 
Godz. 21.00
Wstęp wolny

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na na nasze drugie urodziny, które potrwają przez cały weekend (7 - 9. 02)


Rozkład atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy prezentuje się następująco:



Piątek: Warsaw Balkan Madness 

Sobota: Beatels For Sale (PL) + after: BADBITCHES (najlepsze dyskoteki w mieście)


Natomiast w niedzielę tniemy ceny na każdą pozycję z naszego menu o 20 procent!
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!



Beatels For Sale (PL) - czterech fanatyków Beatelsów - Jakub Czubak, Borys Dejnarowicz, Krzysztof Nowicki i Piotr Piechota, (z których każdy grał swego czasu w zespole The Car Is On Fire - fanatycznie inspirowanym Beatelsami) podjęli wspólną decyzję, że teraz albo nigdy, raz się żyje, lat nam nie ubywa, a przecież wszyscy kochamy śpiewać, więc możeby jednak tak, a właściwie to dlaczego nie i za to przecież kochamy życie, że można tańczyć, a nie zamulać w domu.



Na koncercie usłyszymy w całości album A HARD DAY'S NIGHT + bisy, poszerzone o kilka nowych, nie granych wcześniej piosenek.


9.02.14 - Dzień 3
PANEL DYSKUSYJNY + ZENIAL + DJ Arkona
100 urodziny Williama.S. Burroughsa 
godz. 18.00

Urodziny Kosmos Kosmos to również miejsce na urodziny Williama S. Burroughsa
5 lutego upływa setna rocznica artysty. Z tej okazji 9 lutego zapraszamy do Kosmos Kosmos na jego imprezę urodzinową.

Kolejne pokolenie odkrywa Burroughsa (1914 - 1997) już nie tylko jako dżentelmena – ćpuna i najbardziej radykalnego pisarza z kręgu beat generation, ale przede wszystkim jako artystę totalnego, wizjonera, którego przesłanie w nowym wieku jest bardziej aktualne, niż kiedykolwiek wcześniej. Autor „Ćpuna” i „Nagiego lunchu” uczył, jak sobie radzić z chaosem kultury i opresją kontroli. Kondycję ludzką puentował wezwaniem: „Jedyna szansa to mutować!”. Jego dzieło stało się wirusem kulturowych przemian. Inspirowało Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca, Iggy’ego Popa i Davida Bowie, Laurie Anderson i Patti Smith, Davida Cronenberga i Jima Jarmusha, Williama Gibsona i Alana Moore’a.
Program:
panel dyskusyjny z udziałem: Mateusza Janiszewskiego i Olgi Drendy, tłumaczy „Delikatnego mechanizmu”, czyli polskiej wersji „Soft Machine”, Rafała Księżyka, autora pierwszej polskiej monografii artysty, „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa” oraz Dariusza Misiuny, szefa wydawnictwa Okutura i magazynu Transwizje.
premiera nowego przekładu pierwszej powieści Burroughsa „Ćpun”, książki Burroughsa w promocyjnych cenach
koncert Zeniala z przygotowanym specjalnie na tę okazję programem
DJ set Arkona
William S. Burroughs
Ostatni artysta XX wieku, który stawką swej sztuki uczynił nieśmiertelność. Pierwszy artysta XXI wieku, który uczył, jak sobie radzić z chaosem kultury i opresją kontroli. Autor „Ćpuna” i „Nagiego lunchu”. Człowiek, który konsekwentnie się rozpraszał, a równocześnie pracował nad procedurami mającymi trzymać go w ryzach. Kondycję ludzką puentował wezwaniem: „Jedyna szansa to mutować!”. I szukał dróg ucieczki z czasuw przestrzeń.
Jego dzieło stało się wirusem kulturowych przemian. Inspirowało Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca, Iggy’ego Popa i Davida Bowie, Laurie Anderson i Patti Smith, Davida Cronenberga i Jima Jarmusha, Williama Gibsona i Alana Moore’a.
„23 cięcia dla Williama S. Burroughsa”

Pierwsza w Polsce monografia poświęcona jednemu z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku. W zwięzły, popularyzatorski sposób autor pokazuje, że twórca „Nagiego lunchu” to nie tylko główny inspirator ruchu beatników; potencjał intelektualny obecny w jego pisarstwie czyni zeń bowiem jednego z kluczowych myślicieli minionego stulecia. Myśl Burroughsa budziła największy rezonans w kręgu awangardy, kontrkultury, undergroundu. Bez jego inspiracji trudno wyobrazić sobie takie przełomowe dla kultury ruchy, jak beat, punk, industrial, cyberpunk. Z czasem okazało się, że jego spostrzeżenia nawiązywały mimowolny dialog z dziełem tak znanych myślicieli, jak McLuhan, Barthes, Derrida, Foucault. Myśl Burroughsa facynuje również tym jak splata w jedną funkcjonalną całość tak nieprzystające pozornie elementy jak fin de sieclowy dandyzm i idee republik pirackich, techniki mordernistycznych awangard i taktyki złodziejskiego półświatka, analizę semantyczną i magię. Ów funkcjonalny zlepek, brikolaż daje o sobie znać na kartach książki. Autor „23 cięć dla Williama S. Burroughsa” w swej wędrówce po obszernym dziele oraz długim i intensywnym życiu artysty posługuje się technikami stosowanymi przez niego samego.. Nie jest to praca biograficzna, ani krytycznoliteracka, ma być raczej kapsułą informacji inspirujących własne sposoby przetrwania w pozbawionym pewnych punktów odniesienia współczesnym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw wiadomość.